Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Циткін – найкращий тренер 18-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

При існуючій в північно-західній групі щільності ніхто з фаворитів сезону не збирався втрачати очки. При цьому ФК «Ужгород» їхав у Вінницю, де місцева команда значно посилилася й за результатами весняних матчів значно наблизилася до показників провідних команд у 2021 році.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вінницької «Ниви» Володимир Циткін. Його підопічні завдали розгромної поразки ФК «Ужгород» (4:1), обігравши лідера Групи «А».

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Обіграти лідера, який не зазнавав поразок із жовтня місяця впродовж восьми матчів поспіль, – це досягнення. Вінничани ще з минулого сезону важко грали з ужгородцями (перемога – нічия – поразка в минулому та поточному сезонах), до того ж суперник був максимально мотивованим – відступати претендентам на медалі нікуди.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Вінничани підходили до гри в усеозброєнні, тоді як у їхніх суперників були втрати (травмований захисник Беца – зважаючи на кадрову нестачу, на його місці награли номінального вінгера; давно відсутній форвард Майборода). Також, варто відзначити, що для ФК «Ужгород» є незвичним штучне покриття.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (мінімальна поразка в Чернівцях) «Нива» провела тільки одну зміну в стартовому складі: замість Кучера в стартовому складі з’явився Зеленевич. По суті, опорника замінив більш акцентований на атаку гравець середньої лінії. Це суттєва деталь, яка пояснює потужність і масовість задіювання вінничан у колективні наступальні дії.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Залежно від суперника, основна схема команди коригується – цього разу одночасний вихід Маляренка, Калітова та Зеленевича свідчив про сміливість господарів у протистоянні з лідером. «Нива» чудово зіграла по рахунку, а поки суперник розкривався, намагаючись відігратися, господарі швидко переходили від оборони в атаку й користалися зонами, що відкривалися.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цей сенсаційний результат – переконлива реабілітація за поразку від «Буковини» (першу для вінничан під керівництвом Циткіна). На своєму полі «Нива» грає досить переконливо: не програє з середини жовтня, із шести домашніх матчів виграє вже п’ятий при одній нічиїй. Гідні результати оновленої команди.

Лауреат 18-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Володимир Циткін («Нива» Вінниця)
Середній бал – 4,6

20.04.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429