Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Циткін – найкращий тренер 15-го туру VBET UA Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Квітень максимально загострив боротьбу за друге місце, і тепер навіть команди, які після зимової перерви виходили на старт із суттєвим відставанням від зони плей-офф, тепер мають серйозні шанси на стикові матчі за право підвищення в класі. В контексті цієї боротьби матч за Закарпатті мав особливе значення – і навіть не прогнозувалося, що він закінчиться з розгромним рахунком.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Хуст» Володимир Циткін. Його підопічні завдали поразки одеському ФК «Реал Фарма» (4:0 вдома), скоротивши відставання від стратегічно важливого другого місця до двох очок.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був дуже важливий момент – поки в Вінниці грали дві Ниви (читалося, що буде втрата очок), матч четвертої та шостої команд турніру при одному очку різниці багато що вирішував у конфігурації переслідувачів лідера. ФК «Хуст» у першому колі в Одесі програв цьому супернику, тож перемога – саме переконлива перемога! ‒ давала можливість реабілітуватися та здобути перевагу в особистих матчах.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

ФК «Хуст» зіграв без двох гравців: провідний опорник Вагін пропускав цей тур через перебір карток, важливий для ротації вінгер М.Пилип – через вилучення в минулому турі. Проте в гостей також були свої втрати: через різні причини не могли зіграти півзахисники Платунов, Вареник, Кошкін (більшість із них – основні гравці, важливі для побудови гри як попередньої, так і оновленої команди).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з минулим матчем (перемога 2:1 на полі «Чайки») тренерський штаб вніс у стартовий склад дві вимушені зміни. Замість Вагіна в центрі півзахисту з’явився Павлич, чиє місце ліворуч у захисті зайняв Романенко, а М.Пилипа на фланзі замінив Борисенко. При цьому стабільний склад хустян навесні зберігає впізнаваний стиль гри та налагоджені взаємозв’язки навіть при відчутних для команди кадрових втратах.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Ця команда – рідкісний приклад вдалої адаптації схеми 4-4-2 в сучасних умовах. Брати Луціви, швидкі і технічні гравці, прекрасно взаємодіють із флангами – Борисенком, Станковичем, М.Пилипом. Вони діють настільки широко, що під час швидких атак команда переходить на наступ широким фронтом при 4-2-4. Відзначимо, що не вперше при розгромних перемогах (це четвертий такий успіх для ФК «Хуст») штаб випускає на заміну резервістів, у т.ч. воротарів, даючи ширшу ігрову практику й уникаючи застою гравців.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

ФК «Хуст» ‒ найкраща команда 2023 року в Другій лізі (4 перемог у 4 матчах). Це дозволило команді вперше з жовтня вийти на четверте місце, а також скоротити відставання від зони плей-офф до всього лише двох очок. Команда не програє з жовтня впродовж уже п’яти матчів (чотири перемоги та одна нічия, 13 очок із 15-ти можливих за цей ігровий відрізок).

Лауреат 15-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Володимир Циткін (ФК «Хуст»)
Середній бал – 4,8

06.05.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429