Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Циткін – найкращий тренер 15-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.
Серед команд, які найбільше оновилися під час зимової перерви, можна сміливо називати «Ниву». Вінничани отримали нового президента, головного тренера та десяток новачків. Не дивно, що вони відразу ж додали в грі та результатах і прогнозовано покинули передостаннє місце.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вінницької «Ниви» Володимир Циткін. Його підопічні здолали на виїзді «Оболонь-2» (2:0), здобувши третю поспіль перемогу в Групі «А».
1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Не можна сказати, що резервний склад першолігового клубу напередодні туру основної команди – це є особливо важкий суперник. Але все ж треба відзначити, що «Оболонь-2» є історично незручним суперником для «Ниви» (4 перемоги в 4 реально зіграних матчах до цього, включаючи гру першого кола в Вінниці).
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Відзначаємо, по-перше, що самі оболонці не могли отримати на цю гру підсилення з першої клубної команди (зважаючи на її матч посеред тижня і виїзд у найближчому майбутньому). По-друге, навіть серед гравців обойми другої команди «Оболоні» були втрати, включаючи травму такого важливого гравця, як Чідомере. «Нива» ж не могла розраховувати на вилученого в минулому турі граючого президента Загорулька, а також Гемеги, який ще не грав навесні.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем (3:0 вдома над «Волинню-2») тренерський штаб провів три зміни в стартовому складі. Загорулька на вістрі атаки по позиції замінив досвідчений Браславський, а от Зеленевича та Георгієва вирішили приберегти, випустивши в середній лінії Кучера та Білика з розрахунком на більшу насиченість центрального редуту та посилення під час гри.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Нива» системно грає в чотири захисники та з одним форвардом, а от із середньою лінією вдало експериментує – коли в бік більшої насиченості, коли – задля швидшого подолання центру поля. Проти «Оболоні-2» вінничани ефективно застосовували фланговий натиск, підключення захисників і прицільні удари. Під час гри Циткін вгадав із замінами, тому що той же Зеленевич забив напрочуд важливий перший м’яч, а Георгієв встиг завдати кілька ударів із перспективних позицій.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Циткін наразі є єдиним тренером поточного чемпіонату, який не втрачав очок. У трьох матчах він набрав більше очок, ніж попередники за всю осінню частину сезону. Відзначаючи заради справедливості, що оновлений штаб отримав значно досвідчених гравців, ми при цьому маємо визнати, що вони теж не були безпроблемними: хтось довго без ігрової практики, хтось не в оптимальній формі та не пройшов весь цикл підготовки, для когось це повернення після тривалих виступів серед аматорів чи за кордоном. Об’єднати таких несхожих гравців у один колектив – це досягнення.
Лауреат 15-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Володимир Циткін («Нива» Вінниця)
Середній бал – 4,6
05.04.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429