Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Сисенко – найкращий тренер 2-го туру Другої ліги

Володимир Сисенко, scpoltava.comВсеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

Друга ліга поки що приглядається до новачків, але деякі з них вже встигли показати себе з якнайкращого боку. Говоримо про нових лідерів – адже три з чотирьох (!) команд, які показали абсолютний результат за підсумками двох стартових турів, це якраз дебютанти Другої ліги.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер СК «Полтава» Володимир Сисенко. Його підопічні завдали поразки дніпровській «Перемозі» (1:0 на виїзді), здобувши одноосібне лідерство в Групі «Б» за підсумками 2-го туру.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Перемога» – вже адаптована на друголіговому рівні команда, яка влітку змінила тренерський штаб і посилилася низкою досвідчених футболістів. А для СК «Полтава» це був лише перший виїзд у друголіговому статусі, до того ж, з грою на полі зі штучним покриттям (хай і відомим, очевидно, ще з аматорських часів).

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

На тренуванні напередодні гри травмувався основний воротар полтавців Тельнов – у підсумку тренерський штаб довірився новачку Вічному, який пройшов школу «Ворскли», проте в останні роки грав суто на аматорському рівні. Певні перестановки через пошкодження провели й господарі, але в їхньому випадку це компенсувалося досить великим літнім посиленням.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Полтавська команда провела дві зміни в стартовому складі: окрім уже згаданої вимушеної воротарської рокіровки, варто відзначити зміну в середній лінії (замість Абазова, який на початку стартового матчу сезону отримав попередження й був замінений ще в першому таймі, цього разу в стартовому складі вийшов новачок Копитов – і забив переможний м’яч).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

СК «Полтава» системно використовує тактичну схему 4-2-3-1, нарощуючи кількісно атаку за рахунок активному підйому гравців у відтяжці при позиційному наступі. Попри втрату влітку кількох досвідчених гравців, які вибрали основні роботи й не захотіли повертатися з аматорів у професіонали, команда загалом провела цілісну селекцію й зберегла боєздатність. Варто відзначити кілька оригінальних рішень тренерів, як-то півзахисник і недавній нападник Бужин праворуч у захисті чи нападник Яременко праворуч у півзахисті.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Про перспективи 12 новачків сезону в Другій лізі поки що важко судити – лише два тури позаду. Проте варто відзначити, що СК «Полтава» виявилася серед команд із найбільш успішним стартом – шість очок із шести можливих. Але що важливо: якщо плюсувати завершення регулярного сезону аматорського чемпіонату, то з середини травня підопічні Сисенка виграли вже п’ять матчів поспіль. Ми розуміємо, що порівнюємо різні турніри та навіть різні склади однієї команди, проте це цікавий статистичний ракурс, який показує спадкоємність і послідовність роботи СК «Полтава» в різних змаганнях.

Лауреат 2-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Володимир Сисенко (СК «Полтава»)
Середній бал – 4,6

02.08.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429