Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Шаран – найкращий тренер 4-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги сезону 2020/21.

Перед матчем у гостей відбулася зміна головного тренера – зазвичай така кадрова перестановка призводить до сплеску мотивації, підвищеної активності, згуртованості колективу, проте СК «Дніпро-1» натомість програв з розгромним рахунком у матчі з потенційними конкурентами в боротьбі за вищі місця.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер ФК «Олександрія» Володимир Шаран. Його підопічні завдали поразки СК «Дніпро-1» (4:1), здобувши другу в сезоні перемогу – й знову з розгромним рахунком.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

СК «Дніпро-1» вважається зручним суперником для олександрійців, адже вони в минулому сезоні двічі показово обіграли його, проте цього разу були причини для занепокоєння. По-перше, це свої внутрішні причини – «сухі» поразки в двох останніх турах. По-друге, це те, що суперник після кількох невдач змінив головного тренера, й хороший підбір гравців дозволяв дніпровцям сподіватися на очки.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрова обстановка в командах була робочою – проте все ж гіршою в гостей. СК «Дніпро-1» з різних причин не дорахувався провідних гравців у кожній із ліній – захисника Логінова (травма), півзахисника Когута (дискваліфікація), форварда Хобленка (травма). Відсутність кожного з них далася взнаки. Особлива обставина господарів – дві вимушені заміни ще до перерви.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після домашньої поразки від «Ворскли» (0:2) у минулому турі тренерський штаб олександрійців провів відразу чотири зміни в стартовому складі. Досвідченого Паньківа в воротах замінив Білик, Гордієнко – Банаду в середині поля, Третяков – Мишенка на місці лівого вінгера, форвард Ситало – Грицука, який грав на позиції атакувального півзахисника.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова схема ФК «Олександрія» – 4-2-3-1. Проте, звичайно, треба враховувати всі нюанси. Наприклад, дуже важливою була зміна плеймейкера Грицука на форварда Ситала. Він постійно мінявся зонами з Безбородьком, вигравав верхову боротьбу (згадаймо скидку в одній із гольових комбінацій), а також відтягував на себе суперників. Швидкість, націленість олександрійських флангів разом із потужним центральним блоком стали ключовими факторами переваги господарів.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Звичайно, поки що про стабілізацію гри та результатів говорити рано, але варто відзначити кілька моментів. По-перше, це друга в сезоні перемога олександрійців – і знову з безкомпромісним підсумком 4:1. По-друге, продовжується успішна серія цієї команди в матчі з СК «Дніпро-1» (три перемоги з загальним рахунком 8:2).

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:

Володимир Шаран (ФК «Олександрія»)

Середній бал – 4,6

27.09.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429