Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Шаран – найкращий тренер 25-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Боротьба за уникнення вильоту в УПЛ цього сезону надзвичайно напружена. Регламент із чотирма місцями під загрозою (два останніх вилітають напряму, два передостанніх – змушені будуть відстоювати свою прописку в плей-офф) максимально мотивує команди з нижньої частини турнірної таблиці.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер ФК «Минай» Володимир Шаран. Його підопічні обіграли полтавську «Ворсклу» (2:0 на власному полі), що дозволило покинути зону стикових матчів.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Ворскла» не лише успішніший у турнірному плані та краще укомплектований суперник, це ще й максимально непростий опонент для закарпатців. За три сезони протистояння ФК «Минай» до цього не міг обіграти полтавців (нічия та три поразки), два роки закарпатська команда навіть не могла забити «Ворсклі».

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

ФК «Минай» не міг використати відразу кількох гравців, включаючи травмованого Воробчака, який був провідним правим вінгером команди. Проте кадрові втрати «Ворскли» були більшими: з різних причин у них не грали захисники Бацула, Феліпе та Чеснаков, півзахисник Челядін і нападник Марлісон. На лаві запасних у полтавців було зайнято тільки половину можливих місць, і лише двоє гравців із шести – беззаперечні гравці першої команди.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У минулому турі ФК «Минай» не міг розраховувати на кількох гравців, але після «Шахтаря» вони повернулися в гру. Таким чином, Булеза зайняв місце лівого латераля замість Трубочкіна, Гончар – правого замість Дмитрука, а Вишневський замінив Коломойця на вістрі атаки.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Минай» в останніх двох матчах змінив схему й перейшов на гру в три центральних оборонці. Формація 5-4-1 дещо згладжує особливості комплектації команди та слабкі сторони її гри. До того ж, це зовсім не обмежує атакувальний потенціал команди Шарана, адже швидкі фланги та ініціативна, смілива гра групи нападу дозволяла закарпатцям швидко переходити від оборони в атаку та відповідати на кожну комбінацію зі втратою м’яча суперників.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ця перемога над одним із претендентів на єврокубки дозволила ФК «Минай» відірватися від конкурентів і навіть покинути ситуативно зону плей-офф. Звісно, про тривалі серії чи стабільний прогрес ми поки не говоримо – недавно була поразка від «Шахтаря» в умовно виїзному матчі. Проте якщо брати матчі на власному полі, ФК «Минай» успішний уже три гри поспіль – дві перемоги та одна нічия з початку квітня, сім очок із дев’яти можливих за цей час.

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Володимир Шаран (ФК «Минай»)
Середній бал – 4,6

08.05.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429