Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Шаран – найкращий тренер 25-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-Ліги сезону 2018/2019

Олександрійська команда цього сезону вражає стабільністю та зрілістю виступів – деякий час вона навіть всерйоз боролася за лідерство, а нині є фаворитом серед претендентів на бронзові медалі. З огляду на це, в день міжусобиці грандів, особливо важливо було переграти ФК «Маріуполь», і це вдалося – 2:1.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер ФК «Олександрія» Володимир Шаран. Його підопічні здолали найближчого, на той час, переслідувача й іще впевненіше закріпилися на третьому місці.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

ФК «Олександрія» зустрічалася з учасником єврокубків цього сезону й найближчим переслідувачем, а поки гранди розбиралися між собою, можна було подумати й про скорочення відставання від них. Перемога над азовцями дозволила зменшити прірву між третім та другим місцем із 12 очок до 10, а також наростити власний відрив від конкурентів із 12 очок до 11.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих втрат у команд не було – щоправда, у гостей пропускав тур через перебір карток півзахисник Ігнатенко. Але загалом суперники вийшли в бойових складах, максимально наближених до оптимальних, тож від них можна було вимагати найкращої за якістю гри.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Шаран не став радикально змінювати переможний стартовий склад після перемоги над ФК «Львів». Відзначимо черговий вихід молодого Бабогла поруч із Шендриком у центрі захисту, використання флангового універсала Лучкевича вище по краю в зв’язці з Пашаєвим, а також єдину рокіровку – замість Шастала вийшов Ситало.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Награна схема 4-2-3-1 у виконанні олександрійської команди гарантує надійність в обороні, швидкі та досить добре оснащені технічно атакувальні гравці забезпечують швидкий перехід від оборони в атаку, а зміни по ходу матчу відбуваються по позиції – є, радше, направленими на утримання темпу та додаткову насиченість центру поля.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цього місяця олександрійці програвали «Шахтареві», але невдачу в матчі з чемпіоном компенсували двома поспіль перемогами з однаковим рахунком 2:1 – над «Львовом» та «Маріуполем». Загалом, і в турнірі верхньої шістки ФК «Олександрія» лишається стабільною й боєздатною, а за ефективністю виступів у 2019 році (+3=2-2) розділяє 3-4 місця з «Десною».

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:

Володимир Шаран (ФК «Олександрія»)

Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

25.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429