Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Шаран – найкращий тренер 21-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги сезону 2019/20.

Передостанній тур першого етапу таїв чимало інтриг, а також «лобових», принципових і турнірно вагомих протистоянь. До таких, безперечно, належав матч у Львові, де господарям потрібно було вигравати, щоб сподіватися вирватися із небезпечної зони, а гостям – щоб не відставати від інших претендентів на медалі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер ФК «Олександрія» Володимир Шаран. Його підопічні розгромили в гостях «Карпати» (4:0), яким була необхідна тільки перемога, щоб сподіватися залишити останнє місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Після перемоги «Динамо» в перший день туру «Олександрія» відставала від киян на вісім очок, зараз – на п’ять. Щоб сподіватися на другому етапі поборотися за трійку лідерів, треба було обов’язково починати вигравати. У той же час, для господарів турнірне значення цього поєдинку взагалі безмежне. Зважаючи на синхронні поразки конкурентів, це був шанс «Карпат» скоротити відставання та сподіватися на підйом з останнього місця.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди зазнали втрат, але, зважаючи на обставини, у «Карпат» взагалі складалася критична ситуація. Після того, як взимку багато гравців покинули львівську команду, вона ще й втратила через дискваліфікацію півзахисника Г.Пасича, а через травми – захисників Веремієнка та Якимця, півзахисника Танчика та нападника Деду. В олександрійців були дві вагомі втрати – через травми давно не грають гравці групи атаки Ковалець і Шастал. Але, по-перше, був час спробувати награти їм заміну, а по-друге, глибина складу у них все ж вища, як і загальнокомандний клас.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

За два тури ФК «Олександрія» встигла зустрітися з обома львівськими клубами. Порівняно з матчем проти ПФК «Львів», Шаран провів три зміни в складі команди. Молодого Білика в воротах замінив досвідчений Паньків, замість Шендрика в центрі захисту вийшов Бабогло, а в середині поля замість центрхава Запорожана з’явився вінгер Третяков. Цією перестановкою гості дещо змістили акценти в центрі поля, а трійка Лучкевич – Мишенко – Третяков отримала можливість розривати півзахист «Карпат» на просторі. Легша конструкція сприяла швидким атакам.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Зазвичай ФК «Олександрія» використовує традиційне для нинішнього дня поєднання гравців – четверо захисників, п’ятеро півзахисників, єдиний форвард на вістрі. Втім, воно передбачає різні нюанси в тактичній схемі. Цього разу, наприклад, граючи в гостях у «Карпат», тренерський штаб відмовився від більшої насиченості, власне, в центрі поля на користь трійки швидких гравців, які ефективно підтримували з глибини висунутого на вістря Ситала.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

У двох стартових офіційних матчах нового року ФК «Олександрія» зіграла незадовільно – вдома програла дебютанту ліги «Колосу», на виїзді розділила очки зі «Львовом». Почало намічатися відставання від чотирьох більш успішних команд, яке ставило під сумнів медальні амбіції команди. Тому перемога над «Карпатами», колишньою командою свого головного тренера та ще кількох гравців, мала велику вагу для олександрійців. До слова, від 2017 року «Карпати» не можуть виграти у цього суперника, програвши шість із восьми очних протистоянь.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Володимир Шаран (ФК «Олександрія»)
Середній бал – 4,6

05.03.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429