Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Прокопіненко – найкращий тренер 16-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

«Кремінь» – чемпіон Другої ліги, який після підвищення в класі ще не грав домашніх матчів у рідному місті. Через реконструкцію штучного поля «Кремінь-Арени» вони приймали суперників спершу в Горішніх Плавнях, а потім – у Полтаві, що, звичайно, не було домашніми матчами в повному сенсі слова.

Тому коли вже пізньої осені кременчужани проводили перший у сезоні матч на оновленому домашньому стадіоні, та ще й виставили для своїх фанів здобутий влітку трофей переможця Другої ліги, сама атмосфера довгоочікуваного матчу перед своєю публікою мотивувала їх на яскравий виступ.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер кременчуцького «Кременя» Володимир Прокопіненко. Його підопічні на своєму полі розгромили «Агробізнес» (4:0), перервавши затяжну серію невдач.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Виграти, по суті, перший домашній матч сезону, та ще й відразу з розгромним рахунком у одного з претендентів на медалі – це прекрасний почин, який гарантує підвищення інтересу до команди на залишок літньо-осінньої частини сезону.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Кремінь» не міг розраховувати на дискваліфікованого форварда Тарануху та травмованого опорника Недолю, у той час, як гості прибули в бойовому, максимально наближеному до оптимального складі. До того ж, можливості кадрового маневру Прокопіненка були зменшені через осінню «чистку» складу, наслідком якої стало відсторонення чи переведення в резервний склад низки гравців.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем – програним 2:4 харків’янам – «Кремінь» провів лише одну безпосередню зміну в стартовому складі: це вихід центрхава Скоблова замість форварда в відтяжці Таранухи. Але насправді рокіровок було більше – скажімо, Удода було переведено з місця лівого хава направо, а фланговий універсал Павлик замість цієї позиції вийшов ліворуч у захисті.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При Прокопіненку «Кремінь» кілька разів випробовував новинки, пов’язані із тактичною схемою та загальною стилістикою гри. Проти «Агробізнесу», який за останніх півроку став набагато якісніше грати в комбінаційний футбол, команда господарів застосувала схему в три захисники (5-4-1), завдяки чому звузила коридор прориву для їхніх вінгерів і досягла потрібного розташування для швидкого переходу від оборони в атаку.

  1. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Кремінь» пережив затяжну смугу невдач – 13 турів без перемог (3 нічиї та 10 поразок, м’ячі 15:35). Вдома він не вигравав із серпня місяця. Але тут маємо на увазі, що у місті Кременчук команда не грала ще з минулого сезону, тому була позбавлена емоційної складової навіть у номінально домашніх матчах, що, зважаючи на звичний відсоток заповнення «Кремінь-Арени», є дійсно суттєвою обставиною.

Лауреат 16-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Володимир Прокопіненко («Кремінь»)
Середній бал – 4,6

03.11.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429