Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир П’ятенко – найкращий тренер 25-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

У весняній частині сезону Перша ліга – найбільш багата на сенсації серед усіх професіональних дивізіонів. Однією із найбільш несподіваних поразок туру стала «мінімалка» «Інгульця» в столиці. Попри те, що клуб уже був навчений втратою очок із оболонцями у першому колі, він зазнав поразки від «Оболоні-Бровар», що ще не перемагала навесні.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Оболонь-Бровар» Володимир П’ятенко. Його підопічні завдали мінімальної поразки одному з претендентів на медалі у матчі 25-го туру.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перші два тури під керівництвом нового головного тренера «Оболонь-Бровар» програла ковалівцям (2:4) та миколаївцям (0:1). За прогнозами, нічого хорошого не очікувало її й під час приїзду петровського клубу, який не знав поразок 10 турів. Тим цінніший підсумок протистояння, де все вирішив один гол.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У оболонців були величезні кадрові проблеми: давно поза грою хавбек Єременко, форвард Продан, був дискваліфікований найдосвідченіший оборонець Коваленко, а в минулому турі зазнали травм відразу двоє флангових оборонців.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб використав вінгера Козака в ролі «оманливої дев’ятки», завдяки чому забезпечив собі постійний високий пресинг. Також привертає увагу нове використання флангового захисника Шевченка, який із Сартиною утворив взаємозамінний, здвоєний лівий край. Постійно мінялися зонами Гуськов та Козак – це все плутало оборонців.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Розуміючи, що «Інгулець» має великий тактичний та кадровий інструментарій, «Оболонь-Бровар» спробувала виманити суперника, залучити його до атакувальних дій, щоб отримати вільний простріл для своїх швидких атакувальних гравців. При цьому сама оборона господарів була добре насиченою й набагато надійнішою, аніж у попередніх матчах. А наявність гравців, що здійснювали постійний пресинг, розкривала великі контратакувальні можливості. По ходу матчу тренерський штаб майстерно наситив третю третину виходом Ковбаси та Корольчука, під кінець вжив заходи для поселення оборони.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша за п’ять турів перемога команди «Оболоні-Бровар». А для П’ятенка, який працює з командою від зимового антракту, це прем’єрна звитяга на чолі столичної команди в офіційних матчах (третій тур за його участі). Щоправда, у турнірному плані ця звитяга дала переможцям небагато – підйом на одну сходинку (з 11 місця на 12-те). А от ті, хто програв, покинули першу трійку після чотирьох турів перебування у «зоні Прем’єр-ліги».

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Володимир П’ятенко («Оболонь-Бровар»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

02.04.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429