Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Микитин – найкращий тренер 12-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

У південно-східній групі – одноосібний лідер. Всупереч прогнозам і очікуванням, це не хтось із грошовитих дебютантів, багатих агро-клубів, а саме запорізький «Металург», який у минулому сезоні задовго до завершення чемпіонату програв боротьбу «Металу» та «Кривбасу».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер запорізького «Металурга» Володимир Микитин. Його підопічні завдали поразки маріупольському «Яруду» (3:1 на чужому полі), продовжуючи свою переможну серію.

1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У минулому чемпіонаті «Металург» двічі обіграв маріупольців (2:1 і 3:0), та й у поточному чемпіонаті «Яруд» певним чином збавив оберти – програв у минулому турі «Балканам», забагато очок втратив вдома (+2=2‒3), та й взагалі в останніх турах був нестабільним. Але при цьому, звичайно, всі налаштовуються на лідера, так що очки здобуті в непростій опозиції.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Запоріжці вже місяць грають без найбільш досвідченого опорника Кропивного – цього разу з особливим успіхом його замінив Піддубний. У той же час, склад «Яруду» також був далеким від оптимального – крім Мамра, Мамросенка та Саєнка був відсутній Корицький. Важливий гравець маріупольської групи атаки опинився в лазареті.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Металург», який за останній рік втратив кількох основних футболістів (Сарапій, Підлепенець, Олійник), а також пережив кілька втрат через травми, в останніх турах дуже бережно використовує свій обмежений склад. Тренерський штаб повністю повторив «старт» переможного матчу з СК «Полтава» (1:0 вдома), та й порівняно з трьома попередніми матчами зміни були одиничними (Загоруйко давав ротацію Коваленку та Могильному).

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Металург» ‒ одна з останніх команд в Україні (на рівні з сусідами з луганської «Зорі»), яка системно використовує тактичну схему 4-4-2. Причому, в її сміливій реалізації «ромб», «діамант» ‒ тобто, 4-1-3-2. Завдяки цій формації в останні роки добре проявили себе молоді Сидоров, Могильний, Підлепенець. Вона добре реалізовує диспетчерські якості Загальського. Проте, враховуючи втрату Кропивного, дає додаткове напруження на опорника.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це восьма перемога поспіль підопічних Микитина (загальний рахунок – 17:2), причому, вона включає й матчі з кількома конкурентами в боротьбі за підвищення в класі. В усій Другій лізі, серед 31 учасника, «Металург» залишився останнім непереможним.

Лауреат 12-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Володимир Микитин («Металург» Запоріжжя)
Середній бал – 4,6

08.10.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429