Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Микитин – найкращий тренер 11-го туру першого етапу Першої ліги ПФЛ

Володимир Микитин, Металург, Запоріжжя

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Першої ліги сезону 2023/24.

Важлива зустріч для всієї східної групи відбувалася в місті Умань, що на Черкащині. Перемога «Вікторії» відправляла б її в відрив як головного переслідувача лідера, успіх «Металурга» загострював боротьбу на рубежі виходу в Чемпіонську групу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер запорізького «Металурга» Володимир Микитин. Його підопічні обіграли миколаївську «Вікторію» (2:0 в умовно домашньому матчі), вперше за чотири тури піднявшись у п’ятірку найкращих.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перед цим матчем суперники розташовувалися на шостому та другому місцях із п’ятьма очками різниці. І хоча «Вікторія» була значно успішнішою та в останніх двох турах набрала чотири очки проти сильних суперників, не пропускаючи, треба було пам’ятати історію протистоянь. У першому колі «Металург» відібрав у неї очки на Сумщині (1:1), а в позаминулому сезоні, ще в Другій лізі, мінімально перегравав миколаївців.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Номінальні господарі підійшли до матчу без особливих втрат, а от «Вікторія» мала кадрові проблеми. Пропускав цей матч через пошкодження основний нападник Галенко (без нього Шаврін залишався єдиною надією попереду, це далося взнаки, коли треба було посилювати гру, відіграватися). Ще від початку сезону травмований півзахисник Лебеденко – теоретично лідер середньої лінії команди.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем – перемогою 2:1 в Кременчуку – тренерський штаб запоріжців провів дві зміни в стартовому складі. Замість атакувального півзахисника Фальковського та нападника Галати вийшли фланговий захисник Страдс і нападник Буряк. При цьому універсал Білоцерковець із місця лівого захисника перейшов на правий фланг півзахисту, тоді як Страдс, основна позиція якого праворуч, зіграв ліворуч в обороні.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тут треба сказати добре слово про тренерський штаб запоріжців. У них не така велика глибина складу, перепад у віці та досвіді гравців на деяких позиціях, періодична втрата провідних виконавців. Але при цьому «Металург» грає в впізнаваний, стильний футбол і вміє перешиковуватися тими ресурсами, які є. От чому команда з награною схемою 4-4-2 (в формаціях 4-1-3-2 та 4-4-1-1) легко перейшла на 4-2-3-1, використавши високий пресинг, вміння швидко орієнтуватися та приймати рішення. Обидва голи – з таких ситуацій.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Металург» добре провів осінній відрізок – п’ять турів без поразок, дві перемоги та три нічиї за цей час. Звісно, 9 очок із 15-ти можливих – це не ідеальний результат, але варто відзначити, що команда в вересні-жовтні значно успішніше за багатьох краще укомплектованих конкурентів долала свою турнірну дистанцію.

Лауреат 11-го туру першого етапу в номінації «Тренер туру Першої ліги»:
Володимир Микитин («Металург» Запоріжжя)
Середній бал – 4,6

08.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429