Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Ковалюк – найкращий тренер 25-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 23-го туру Групи «А» та 26-го туру Групи «Б» української Другої ліги

Слідом за «Агробізнесом», достроково забезпечило підвищення у класі й «Прикарпаття». Причому, івано-франківцям вдалося здолати на виїзді ФК «Львів» – одного із найголовніших переслідувачів. «Леви», навіть тривалий час граючи в більшості, не змогли протидіяти гостям – 1:3.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Прикарпаття» Володимир Ковалюк. Його підопічні завдали поразки львів’янам на їхньому полі, за шість турів до завершення сезону забезпечивши собі вихід у Першу лігу.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Першолігова інаугурація відбулася успішно, хоча ФК «Львів» – непростий суперник, якого навіть вдома в попередніх колах прикарпатцям вдавалося обіграти лише мінімально за досить непростої гри. Цього разу, навіть попри невдалу кінцівку першого тайму, івано-франківці не втратили контролю над грою й у меншості (склади вирівнялися лише під завісу гри) досягли переможного результату.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У гостей були втрати. Через травму не міг зіграти найдосвідченіший хавбек Веприк. Все ще відновлюється вінгер Комар. Ще кілька гравців давно не можуть зіграти через різні пошкодження та розлади форми. По ходу першого тайму звітного матчу довелося заміняти й Оринчака. Однак склад «Прикарпаття» досить грамотно укомплектований, тому – варіативний. Основні больові точки вдалося нейтралізувати.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Основні зміни в побудовах прикарпатців зумовлені якраз кадровими проблемами. Відзначимо дебют Борисевича, якого довелося випробовувати у центрі поля через травму Веприка, а також вдале вимушене входження в гру Януша замість Оринчака на позицію вінгера. Цього сезону «Прикарпаття» значно покращило глибину свого складу, тому й стійкіше переносить різноманітні кадрові випробування.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Окрім третьої третини першого тайму, тренерський штаб прикарпатців досить впевнено контролював хід гри. Із замінами не помилився. Хоча первісний план на гру довелося коригувати через вилучення, травму Оринчака та гол зі штрафного від львів’ян, це не позначилося на результаті. А загальнокомандний досвід та клас дозволили здобути перемогу, яка вимагала від гостей вольових якостей.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Навесні «Прикарпаття» не втрачає очок при середній результативності три голи за гру. Це вже четверта поспіль перемога івано-франківців, що робить їх найкращими в Групі «А» в 2018 році за результатами матчів березня-квітня. Утім, попереду ще чимало випробувань, календар підготував прикарпатцям досить мотивованих суперників. Тому, навіть достроково виконавши головне завдання, «Прикарпаття» має гідно дограти сезон, тому що буде внутрішня конкуренція та необхідність доводити свій рівень кожному з гравців перед підвищенням у класі.

Лауреат 25-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Володимир Ковалюк («Прикарпаття»)
Середній бал – 4,8

 

23.04.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429