Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Ковалюк – найкращий тренер 17-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


«Інгулець» – статусний суперник, один із претендентів на лідируючі місця в чемпіонаті та учасник чвертьфінальних матчів Кубка України. «Прикарпаття» – новачок Першої ліги, який похвально комплектує склад вихованцями місцевого футболу, виконуючи ще й соціальну місію та підтримуючи місцевий спорт. Тим не менш, івано-франківцям вдалося завдати суперникам розгромної поразки – 4:0.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Прикарпаття» Володимир Ковалюк. Його підопічні зуміли вдруге в сезоні обіграти «Інгулець».
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
У передостанньому турі 2018 року загострилася «боротьба за виживання» – прямо над зоною вильоту знаходилося відразу кілька команд, у числі яких – і «Прикарпаття». Важливо було виграти, щоб відірватися від конкурентів. А тим більше цінна ця перемога тим, що здобута над сильним, досвідченим суперником.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
«Прикарпаття» у Другій лізі мало перевагу завдяки досвідченим футболістам, але після підвищення у класі ті ж Боришкевич та Худоб’як часто відсутні через проблеми зі здоров’ям. Їхня відсутність позбавляє команду впевненості, адже вони справді є лідерами за роллю в колективі. Цього разу, окрім них, не могли допомогти Бочкур і двоє воротарів – Вульчин та Піцан, через що Новак був безальтернативним і не мав заміни. Заради справедливості, відзначимо, що «Інгулець» грав без найкращого бомбардира Акименка, дискваліфікованого Коваленка, а також цілої групи захисників.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Всі гравці зіграли за своїми основними позиціями, а потенційно велика проблема воротаря не постала через надійність Новака. Стосовно окремих особистостей, відзначимо вихід опорника Дербаха, який повернувся в команду по ходу сезону, а також одночасний вихід двох форвардів – досвідченого Барчука, який прийшов уже після початку чемпіонату, та молодого Дитка, який цього сезону все краще виправдовує довіру тренерського штабу. У цілому ж, констатуємо, що Ковалюк максимально можливо використав кадровий потенціал команди з урахуванням кадрових втрат та тактики суперника.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Схему прикарпатців можна узагальнити до 4-4-2 з кількома нюансами в грі без м’яча, коли форварди відпрацьовували в відборі та досить глибоко опускалися на підтримку півзахисникам. Традиційно сильно команда зіграла при флангових атаках та стандартах, що свідчить про напрацювання в тренувальному процесі. По ходу матчу застосовувалися більшою мірою заміни по позиціях на підтримання темпу гри – це рішення також себе виправдало.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Останні три матчі перед цим поєдинком «Прикарпаття» програло, загальна безвиграшна серія тривала п’ять турів ще з вересня місяця. Але при цьому треба відзначити, що івано-франківська команда значно покращила свою гру по ходу сезону: успішніше заграла на своєму полі, почала більше забивати, гарно посилилася точково, знову ж таки, не відступаючи від своєї похвальної кадрової філософії – довіри доморощеним гравцям. Це одна із найбільш самобутніх команд вітчизняного футболу, яка наполегливо йде своїм шляхом.
Лауреат 17-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Володимир Ковалюк («Прикарпаття»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

12.11.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429