Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Бондаренко – найкращий тренер 8-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Ще з аматорських часів протистояння географічних сусідів «Діназ» – «Рубікон» мало підвищений градус напруги. Так було й цього сезону, коли суперники перетнулися вже на професіональному рівні – і вишгородці вибили киян із Кубка України. Напередодні звітного туру, відстаючи всього на одне очко від «Діназа», гості намагалися поквитатися за попередню поразку.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вишгородського «Діназа» Володимир Бондаренко. Його підопічні здолали на своєму полі київський «Рубікон» (2:0).

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Хоча номінально це був матч середняків (5-те місце проти 7-го), насправді зустріч очікувалася інтересною. По-перше, мала значення складова особистих зустрічей, про яку ми говорили вище. По-друге, в турнірній таблиці гості відставали від «Діназа» лише на одне очко. По-третє, до матчу в Демидові «Рубікон» під керівництвом нового головного тренера Литовченка підходив із 4-матчевою безпрограшною серією та, якщо порівнювати з літнім кубковим матчем, із низкою більш досвідчених новачків.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Хоча у «Рубікона» також були втрати (півзахисники Дерев’яго та Новиков), кадрова ситуація господарів також була непростою. Через дискваліфікацію тур пропускав провідний захисник Дмитренко, через травми – півзахисники Ічанський, Русьян і Петренко. До того ж, уже під час гри зазнав травми креативний хавбек Авдалян, який щойно почав повертатися в футбол.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем, виграним у галицьких «Карпат» (3:1 вдома), тренерський штаб «Діназа» провів дві зміни в стартовому складі – замість захисників Грабчака та Дмитренка вийшли номінальні півзахисники Банасевич і Бовтрук. Цікавий нюанс: флангового хавбека атакувального спрямування Банасевича в «Діназі» розкривають на місці фулбека (конкретно правого захисника). У той же час, універсал Помазан, який раніше грав флангового півзахисника і захисника, цього разу вимушено починав у центрі захисту.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Оригінальна формація «Діназа» – 4-5-1, а робоча схема може видозмінюватися за рахунок функції вільного центрального півзахисника Чепурненка. Коли він діє більше на атаку, розміщується вище – це 4-1-4-1, коли більше грає глибше й без м’яча – то 4-2-3-1. Незважаючи на досить серйозні перестановки та втрати, «Діназ» не відійшов від звичної схеми, а по ходу гри, здобувши перевагу вже в другому таймі, ефективно зіграв по рахунку.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Більше місяця триває успішна серія «Діназа» в чемпіонаті – чотири матчі без поразок (три перемоги при одній нічиїй, 10 очок із 12-ти можливих за цей період). Незважаючи на те, що вишгородський клуб вимушено пропустив 5-6 тури та має найменшу кількість проведених матчів серед усіх команд верхньої половини таблиці, «Діназ» іде п’ятим із невеликим відставанням від конкурентів. Вже в наступному турі він зможе претендувати на місце в п’ятірці, а за т.зв. «втраченими» – й на лідерство.

Лауреат 8-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Володимир Бондаренко («Діназ» Вишгород)
Середній бал – 4,6

25.10.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429