Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Бондаренко – найкращий тренер 5-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

У Другій лізі значно виріс конкурентний рівень лідерів, а відповідно й інтрига в боротьбі за вищі місця та підвищення в класі. Тепер ніхто не має права втрачати очок, а кожне очне протистояння фаворитів перетворюється в особливо важливе.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вишгородського «Діназу» Володимир Бондаренко. Його підопічні завдали поразки львівським «Карпатам» (1:0 на своєму полі), які до цього не втрачали очок на професіональному рівні в п’яти матчах чемпіонату та кубка.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Планку очікування від матчу підняли саме «Карпати»: новачок професіонального футболу посилився низкою досвідчених новачків, серед яких – і знакові для львівського футболу особистості, а до цього підопічні Тлумака незмінно перемагали в чемпіонаті та кубку. Сам «Діназ» був додатково мотивований двома втратами очок від черкаських команд і програшем «Оболоні» на кубок.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Окрім заслужених ветеранів, які не потрапили в заявку на матч, гру в господарів вимушено пропускав основний воротар Леванідов. У гостей через пошкодження не зміг вийти зі стартових хвилин Кожанов, і якщо врахувати, як він оживив гру після виходу на заміну, можемо констатувати – це була серйозна втрата.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначимо, що тренерський штаб «Діназу» постарався грамотно розподілити сили на спайку з трьох матчів за короткий період – з ЛНЗ у чемпіонаті, «Оболонню» на кубок і «Карпатами» в чемпіонаті. Порівняно з попереднім туром чемпіонату, на кубок вийшли Крупниченко, Духота, Ізотов, Авдалян і Малей – а на матч із львів’янами відбулося п’ять замін, в тому числі особливо вдала – воротарська. Молодий Котовий виправдав надії тренерів і зіграв на нуль.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Відомо, що «Карпати» грають у три центральних захисники. Протидією нетиповій для Другої ліги схемі 5-3-2 «Діназ» вибрав класичну побудову 4-5-1 у конкретному вияві 4-1-4-1. Особливу роль відігравав Чепурненко, який при потребі опускався, а здебільшого діяв на атаку й використовував такий свій козир, як дальній удар і чітке виконання стандартів. Саме цей нюанс зіграв свою роль у протистоянні.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Про серії поки не говоримо – поразки в чемпіонаті та кубку обірвали впевнену ходу «Діназу», проте загалом старт сезону команда проводить, стараючись не відставати від конкурентів. Третє місце, яке посідають наразі вишгородці, відкриває їм хороші перспективи в переслідуванні амбітних дебютантів чемпіонату, які відразу ж захопили лідерство.

Лауреат 5-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Володимир Бондаренко («Діназ» Вишгород)
Середній бал – 4,6

25.08.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429