Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Бондаренко – найкращий тренер 1-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Найефектнішу перемогу стартового туру здобув «Діназ». Граючи проти одного із старожилів Другої ліги – «Буковини», вишгородський клуб провів велику кількість атак. Мав забивати ще до перерви, а після відпочинку напрацював на п’ять голів і здобув розгромну перемогу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вишгородського «Діназа» Володимир Бондаренко. Його підопічні обіграли на своєму полі «Буковину» (5:1), здобувши другу поспіль перемогу в новому сезоні після кубкового вдалого старту.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перший матч у новому чемпіонаті, та ще й домашній, це завжди особлива відповідальність. До того ж, коли приїжджає один із давніх учасників Другої ліги, який під час літньої перерви посилився кількома досвідченими виконавцями. Розгромна перемога «Діназа» задала хороший темп новому сезону.

1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Буковина», по суті, ще комплектує оновлену команду, тому, безперечно, на старті нового сезону залишається вразливою. Проте і «Діназ» мав низку кадрових втрат: через травми були недоступними відразу п’ятеро гравців (захисник Карвацький і півзахисники Авдалян, Русьян, Ічанський). Давно травмованих гравців тренерський штаб вдало замінив новачками, серед яких – статусні футболісти з досвідом виступів на вищому рівні.

1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Головне досягнення «Діназу» в цьому плані – це те, що команда виглядає більш цілісно та згуртовано від багатьох суперників, попри велике вимушене оновлення складу. Так, вишгородці другий раз поспіль, після кубкової перемоги над «Рубіконом», зіграли тим же складом, що свідчить про награність колективу (при тому, що в заявці на гру було четверо новачків, один із яких прибув прямо напередодні матчу).

1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Діназ» застосував схему з чотирма захисниками, п’ятьма півзахисниками та одним форвардом. Трактувати її як однозначно 4-2-3-1 чи 4-1-4-1 важко, тому що особливу роль у тактичній побудові відіграє Чепурненко – в фазі атаки він підіймається вище, на рівень з атакувальним півзахисником (це відіграло свою роль в третьому голі), а при організації атак часто видає передачі під удар або на вихід у вільну зону. Забивши за короткий проміжок часу (13 хвилин) п’ять м’ячів, «Діназ» втримав темп вдалими замінами.

1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Осінню частину минулого чемпіонату «Діназ» завершував досить успішно, потім гарно зіграв у стартовому раунді кубка, і от тепер – і в чемпіонаті. Це четверта поспіль перемога вишгородської команди з загальним рахунком 13:4, яка свідчить, що навіть при тривалій перерві та серйозних змінах у складі «Діназ» зберіг боєздатність і хороший тонус.