Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Безуб’як – найкращий тренер 12-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

Крім загального заліку, є ще й неофіційні змагання у Другій лізі – резервні склади клубів вищих дивізіонів, які тут заявлені, хочуть бути якомога вище в турнірній таблиці. Певний час у цих перегонах передували то «Металург-2», то «Карпати-2». А от тепер ще один львівський клуб знову найвище серед «двієчок».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер львівського «Руху-2» Володимир Безуб’як. Його підопічні обіграли запорізький «Металург-2» (8:2 у домашньому матчі), вийшовши на найвище серед усіх «двієчок» місце в таблиці.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був матч середняків, який не мав визначальної ролі на формування таблиці (там все ще зберігається щільність, все відігрується за 1-2 тури). Грали 9-та та 12-та команди при п’яти очках різниці, причому, «Рух-2» лише втретє в сезоні переважав суперника за середньокомандним віком – 21,3 проти 20,0 у запоріжців (за рахунок залучення деяких гравців із обойми першої команди).

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Двієчки» залежать від графіку своїх перших команд і місця проведення. «Рух-2» вдома зміг вперше в сезоні задіяти навіть нападника Руніча, який цього сезону забивав у Прем’єр-лізі «Зорі» та «Кривбасу». Загалом, гравців 5-6 включаючи Дуця та Довгого мали досвід гри за основу. Що стосується «Металурга-2», то він не зміг задіяти захисника Страдса (він у першій команді), півзахисника Ковальського та нападника Буряка, який уже теж пробився в першоліговий склад.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб «Руху-2» отримав певну підмогу від першої клубної команди, тому зміг провести якісні зміни в стартовому складі. Так, замість Ванівського в воротах розпочав матч Герета. Товарницького в центрі захисту замінив Слюсар – гравець із досвідом в УПЛ. Нарешті, замість півзахисника Добрянського вийшов вінгер Руніч – він зайняв місце нападника та чотирма голами вирішив долю протистояння.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Рух-2» використовує тактичну схему 4-5-1 в формаціях 4-1-4-1, 4-2-3-1, 4-3-3 та навіть 4-1-4-1. Цього разу, з появою Руніча, атака отримала значне посилення. Гарно розкрив свій талант Карабін, який асистував Василю при трьох із чотирьох голів. Добре працювали фланги та заміни. Віддаючи належне цій ураганній перемозі, відзначимо деякі грубі помилки центральної вісі при двох голах запоріжців. У матчах із більш досвідченими суперниками це може мати важливе значення.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Результати «Руху-2» поки нестабільні – в останніх трьох матчах послідовно поразка, нічия та перемога. Отже, два тури без поразок. Із «двієчок» обіграли двох із трьох. Здобули найбільшу перемогу в історії – і це перший їхній розгром з літа, з серпня місяця (3:0 над «Вастом»).

Лауреат 12-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Володимир Безуб’як («Рух-2» Львів)
Середній бал – 4,4

11.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429