Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віталій Шумський – найкращий тренер 14-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги

Початок другої частини сезону після тривалого зимового антракту – час надзвичайно відповідальний. Особливо якщо календар готує нам низку очних зустрічей прямих конкурентів. З огляду на це ужгородський матч таїв інтригу – його переможець отримував чудовий шанс відштовхнутися від небезпечної зони вильоту.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер ПФК «Львів» Віталій Шумський. Його підопічні завдали поразки ФК «Минай» (2:1), здобувши перемогу над прямими конкурентами.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

З турнірної точки зору це була дуже важлива перемога – ПФК «Львів» відставав від господарів на одне очко, плюс у звітному турі конкуренти СК «Дніпро-1» – «Інгулець» грали між собою, що давало шанс на турнірний ривок. Особливістю протистояння було те, що суперники вперше зустрічалися в українській Favbet Лізі – матч першого кола не відбувся через коронавірусний спалах і (пізніше) виклик низки гравців у збірні, тож команди зіграли одна з одною вперше в статусі учасників елітного дивізіону.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

До матчу команди підійшли без задекларованих втрат, але відзначаємо, що ФК «Минай» зіграв без чотирьох важливих гравців під основу (захисники Ковтун, Маткобожик і Саків, півзахисник Пиняшко), а ПФК «Львів» не зміг задіяти новачка Лобая та кількох легіонерів. Особливо варто відзначити, що перший матч 2021 року відбувався в складних погодних умовах, на контрасті з зарубіжними зборами.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

ПФК «Львів» досить раціонально використовує наявні кадри, зазвичай надає шанс гравцям себе проявити, часто знаходить їм нове застосування. Скажімо, Якимець і Ременяк знайшли себе в вигляді лінійних, Шина та Альваро вкотре проявили свою різносторонність в групі атаки, а склад вирізнявся зіграністю (в старті вийшов лише один дебютант – центрхав Брікнер, а Альваро та Ренан, які повернулися з зарубіжних клубів, добре знали стиль і вимоги львівської команди).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Номінально обидві команди використали схожі схеми – 4-5-1 в варіації 4-1-4-1, але львів’яни свідомо віддали ініціативу, при значно меншому відсотку володіння м’ячем зуміли завдати більше ударів у площину воріт. Підопічним Шумського вдалося ефективніше розпоряджатися м’ячем, а суперник витрачав сили та розкривався, намагаючись комбінувати на полі за складних погодних умов.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Звичайно, ми розуміємо, що між попереднім і поточним турами пройшло два місяці, але все ж відзначаємо: ПФК «Львів» продовжив свої успішні серії. Три матчі без поразок (+1=2–0) та три виїзди без поразок (+2=1–0) – дуже важлива статистика для команди, яка бореться за те, щоб відірватися від небезпечної зони. Підтверджується переконливий результат ПФК «Львів» на зимових зборах – у другу частину сезону ця команда вводить у хорошій, бойовій формі.

Лауреат 14-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Віталій Шумський (ПФК «Львів»)
Середній бал – 4,6

14.02.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429