Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віталій Первак – найкращий тренер 16-го туру першого етапу Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Першої ліги сезону 2023/24.

Центральним у 16-му турі в Групі «Б» був матч третьої команди проти четвертої, причому, розділяло їх всього лише три очки.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер київського «Лівого берега» Віталій Первак. Його підопічні обіграли запорізький «Металург» (1:0 у домашньому матчі), зберігши третє місце та опустивши суперника відразу на шосту позицію.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був один із ключових матчів для групи лідерів, який багато в чому визначав розклад сил у першій п’ятірці. Варто відзначити, що «Металург» у першому колі відбирав очки в киян (нічия 1:1 в умовно домашньому матчі), тож для переваги в особистих зустрічах «Лівий берег» повинен був вигравати.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Єдина втрата господарів – основний центрбек Андрієшин, але він уже давно поза грою. Що стосується гостей, то через перебір карток їм не міг допомогти півзахисник Сейтхалілов (гравець основний, але не незамінний). Тож, констатуємо, команди підійшли до центрального матчу туру в бойових, боєздатних складах.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 4
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Лівий берег» повністю повторив свій стартовий склад порівняно з матчем минулого туру (2:0 в гостях у ФСК «Маріуполь»). Більшою мірою це було викликано тим, що станом на цю частину сезону команда вже награла свій основний склад, а стабільні гравці старту не давали підстави до недовіри.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У Первака награна тактична схема 4-5-1 у своїх формаціях 4-1-4-1/4-2-3-1. Конкретна реалізація залежала від ролі півзахисника Дедуха – чи він виводив м’яч після перехоплення в атаку, чи опускався до Співакова в роботі з налагодження відбирання. Швидкісні фланги та чіпкий, технічний нападник Сухоручко ставили складні завдання перед запоріжцями. Дещо поступившись у відсотках володіння м’ячем, господарі переважили суперників у кількості та влучності ударів, що й вирішило долю протистояння.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Перемога над запоріжцями дозволила «Лівому берегу» не лише втримати своє третє місце, а й достроково гарантувати собі вихід у групу «Чемпіонська». До того ж, безпрограшна серія киян продовжилася до п’яти матчів (чотири перемоги та одна нічия). Примітна та похвальна особливість – весь цей час «Лівий берег» не пропускає, що свідчить про високу ігрову дисципліну та керованість цієї команди.

Лауреат 16-го туру першого етапу в номінації «Тренер туру Першої ліги»:
Віталій Первак («Лівий берег» Київ)
Середній бал – 4,6

12.11.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429