Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віталій Первак – найкращий тренер 1-го туру другого етапу Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру 2-го етапу Першої ліги сезону 2023/24.

Весна в ПФЛ почалася із яскравого стартового туру другого етапу – група «Чемпіонська» визначає претендентів на підвищення в класі, група «Вибування» – тих, хто ризикує опинитися в Другій лізі. Найбільшу перемогу в першому турі здобув клуб, який відновив виступи в Першій лізі після 1,5-річної перерви.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер київського «Лівого берега» Віталій Первак. Його підопічні обіграли кудрівко-бузівську «Кудрівку-Ниву» (5:1 у виїзному матчі), закріпляючись на другому місці десятки сильніших.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Кудрівка-Нива» під час зимового антракту змінила тренерський штаб і 80% складу, тож у матчі в місті-герої Буча сподівалася на гарну прем’єру. Суперник небезпечний, до того ж, таїв сюрпризи – з бузівчанами «Лівий берег» грав раніше лише контрольні матчі чи на виставкових турнірах, а з оновленим складом знайомився.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Лівого берега» були втрати – захисник Андрієшин не міг зіграти через травму, півзахисник М.Когут – через перебір карток. Але в господарів теж не всі підійшли до матчу – зокрема, захисники Мігунов і Західний. І, найголовніше, гості мали величезну перевагу в зіграності. Окремо згадаємо, що ранньої весни гостро стоїть проблема полів. Навіть добротні газони, як на стадіоні «Ювілейний», вимагають від футболістів додаткових витрат сил і витривалості.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Факт, який свідчить про виняткову зіграність і впевненість у своїх силах. На відміну від усіх інших учасників Першої ліги, в стартовому складі «Лівого берега» не знайшлося жодного (!) новачка. Троє з зимових придбань дебютували в самій кінцівці – забігаючи наперед, досить успішно. Сіднней відкрив лік голам, Мисик записав на свій рахунок перед-асист.

 1. Тренерська майстерність – 4
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Лівий берег» використовував тактичну схему 4-2-3-1, проте висока середня позиція вінгерів і атакувального півзахисника постійно давала йому перевагу в швидких атаках. Пристосовуючись у першому таймі до поля та суперників, гості повели перед відпочинком після стандарту. В другому таймі не втратили керунок гри навіть після прицільного удару Місюри, в більшості повернули собі перевагу й довершили справу розгромом.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вісім турів безпрограшної серії, п’ять перемог підряд, восьма (!) в чемпіонаті розгромна перемога. «Лівий берег» сповна скористався осічками переслідувачів і довів свій відрив на третьому місці з п’яти до семи очок.

Лауреат 1-го туру 2-го етапу в номінації «Тренер туру Першої ліги»:
Віталій Первак («Лівий берег» Київ)
Середній бал – 4,6

24.03.2024
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429