Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віктор Скрипник – найкращий тренер 30-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги сезону 2019/20.

Всього по три матчі залишалося провести кожній із команд у чемпіонаті, але медальна боротьба тільки загострюється. Тож вся увага прикута до напруженої ситуації в верхній шістці, де вирішується доля путівки до Ліги чемпіонів і срібних, бронзових медалей. Зважаючи на складний графік динамівців, яким випадало їхати в Олександрію після фіналу Кубка, а також матч чернігівців проти чемпіона, особливої важливості набував цей тур для «Зорі».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер луганської «Зорі» Віктор Скрипник. Його підопічні завдали виїзної поразки «Колосу» (2:0), завдяки чому вийшли на друге місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Хоча «Колос» – дебютант першої шістки, який достроково втратив шанси на вище місце, а в поточному сезоні так і не відібрав жодного у луганців жодного очка, завдання гостей ускладнювалося численними кадровими втратами (що особливо важко – в редуті), а також небувалим тягарем відповідальності за результат. На шляху до медалей не можна втрачати очок – у луганській команді це прекрасно розуміли.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Через дискваліфікацію у господарів тур пропускав півзахисник Костишин-молодший, у гостей – універсал Чеберко, який цього сезону найчастіше грає в центрі захисту. Втрати луганців цим не обмежувалися – все ще відновлюються після травм воротарі Василь, Махарадзе та Шевченко, були мікротравми й у декого з гравців, яких усе ж вдалося поставити на ноги до важливого поєдинку.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після нульової з «Олександрією» в минулому турі тренерський штаб вдався до чотирьох змін у стартовому складі – як вимушених, так і продиктованих думками вибору. Так, дискваліфікованого Чеберка замінив Абу Ханна (якого, до слова, довелося заміняти через пошкодження ще в першому таймі). Замість Іванісені на позиції опорного півзахисника з’явився Цвек, що повернувся після дискваліфікації. Леднєв вийшов інсайдом, Хомченовський почав у запасі. Перович в атаці посів місце, яке в минулому турі займав Громов.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Зоря» грає за унікальною для сучасної Favbet Ліги схемою – 4-1-3-2, яка є переосмисленням класичної схеми 4-4-2. Гра луганської команди є комбінаційною, будується на виході від оборони в атаку через пас, а також досить швидкій грі. У матчі з «Колосом» добре спрацювали флангові та напівфлангові атаки гостей, вони ефективно використовували простір і комбінували в завершальній стадії атак із пристойною швидкістю.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Чотири тури поспіль, рівно місяць, не програє «Зоря» під керівництвом Скрипника (по дві перемоги та нічиї за цей час – при тому, що гра в чемпіонському фінальному етапі не залишає місця для «прохідних» матчів). Сім очок із дев’яти можливих набрали луганці в трьох останніх виїздах. Треба відзначити, що на чужому полі в поточному чемпіонаті вони набрали навіть більше очок, ніж удома (29 проти 28). До ключового матчу проти «Динамо» луганці підходять у хорошій формі та з серйозним доробком, набутим під час догравання.

Лауреат 30-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:

Віктор Скрипник («Зоря» Луганськ)

Середній бал – 4,8

13.07.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429