Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віктор Скрипник – найкращий тренер 27-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги сезону 2019/20.

Визначено чемпіона, але сезон залишає кілька інтриг. Одна з них – питання медалей та виходу в Лігу чемпіонів. У контексті боротьби за місця на п’єдесталі ключовим у турі був чернігівський матч, де зустрічалися рівні за очками «Десна» та «Зоря».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер луганської «Зорі» Віктор Скрипник. Його підопічні завдали виїзної поразки «Десні» (2:1), завдяки цій перемозі одноосібно закріпившись на третій позиції з 3-очковим відставанням від динамівців.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Такі зустрічі називають «лобовими зіткненнями» – між суперниками зберігалася рівність за очками, а в попередніх двох колах обмінялися перемогами в один гол. Це свідчило про рівність сил і безкомпромісність протистояння, а також про важливість матчу для виходу на медальні позиції.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Напередодні протистояння у «Зорі» була критична кадрова ситуація: до дискваліфікованих руйнівника Цвека та захисника Абу Ханни постфактум додався атакувальний півзахисник Леднєв, у лазареті лишається воротар Шевченко. По ходу гри відразу три заміни у луганців були зумовлені травмами гравців. У «Десни» також були свої втрати, але, безперечно, виклики, які постали перед тренерським штабом «Зорі», були масштабнішими.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем проти «Динамо», наслідком якого стали відразу дві дискваліфікації для луганців (третя – Леднєва – стосується матчу 25-го туру), «Зоря» провела лише одну рокіровку в стартовому складі. Замість Абу Ханни в центрі захисту з’явився Вернидуб. В умовах «короткої лави» тренерський штаб максимально використав наявний кадровий потенціал і не розгубився, коли по ходу гри довелося вдаватися до вимушених замін.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Скрипник застосовує модифіковану схему 4-4-2 (зараз вона читається як 4-1-3-2), при цьому гра в центрі поля тримається на «хвилерізі», а атакувальні, висунуті вперед, півзахисники мають свободу переміщення та постійно загострюють на кордонах фінальної третини поля. Це досить зручно для виїзної зустрічі, тож гості сповна скористалися цією тактичною перевагою.

5. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Зоря» в останніх турах виступала нерівно: чергувала перемоги з поразками, втрачала результат по ходу зустрічі, небагато забивала. Хоча стабільності в результатах немає, а, відповідно, немає затяжних успішних серій, треба віддати належне команді за бойовитість, вольові якості та вміння триматися в складних кадрових умовах.

Лауреат 27-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:

Віктор Скрипник («Зоря» Луганськ)

Середній бал – 4,6

23.06.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429