Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віктор Скрипник – найкращий тренер 25-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги

Передостанній тур все ще зберігав певну інтригу, проте на більшість із головних питань ми отримали відповіді. Зокрема, «Зоря», щоб достроково гарантувати собі медалі, мала вигравати в досить потужного суперника.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер луганської «Зоря» Віктор Скрипник. Його підопічні завдали поразки СК «Дніпро-1» (1:0) в виїзному матчі, знявши всі питання щодо бронзових медалей.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Загалом, із дніпровцями «Зоря» грає впевнено (дві перемоги та одна нічия в попередніх зустрічах, СК «Дніпро-1» найбільшої домашньої поразки зазнав якраз від луганців). Але, по-перше, це був заключний домашній матч у сезоні для господарів – це завжди підвищена мотивація, по-друге, для гостей це була нагода достроково вирішити свої питання щодо бронзових медалей (а в випадку сенсаційного завершення матчу конкурентів ще й залишити теоретичну можливість на срібло).

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Вважаємо втрати гостей суттєвими. Якщо у господарів пропускав матч через дискваліфікацію один гравець (півзахисник Когут), то у гостей – двоє (воротар Василь і форвард Гладкий). До того ж, не могли бути задіяні ще один голкіпер – Шевченко – та провідний захисник Абу Ханна.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Ми уже звикли, що гравці «Зорі» демонструють свій універсалізм під час сезону. Так, зважаючи на відсутність Абу Ханни, не вперше в чемпіонаті в центр захисту був переведений опорник Іванісеня (нуль пропущених м’ячів підтверджує надійність його імпровізованої зв’язки з Вернидубом), а Хомченовський, який цього сезону нерідко грав флангового захисника цього разу задіяний на звичному місці лівого хавбека.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Зоря» – одна з небагатьох команд сучасної Favbet Ліги, яка системно грає в два нападники та використовує класичну схему кінця ХХ століття (4-4-2 в конкретній реалізації 4-1-3-2). Зважаючи на це, важливо, що команда зберігає боєздатність навіть не в оптимальному складі, а до досягнень тренерського штабу можна назвати реанімацію таланту Назарини та награвання досить різнопланових, багатопрофільних атакувальних гравців, які дозволяють від суперника до суперника варіювати ведення гри.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога луганської команди після поразки з різницею в один м’яч від «Олімпіка». Загалом, у 2021 році «Зоря» набрала 27 очок – це другий показник чемпіонату за відрізок березня-травня (менше за «Динамо», більше за «Шахтар»). Вдалий виступ у весняній частині сезону дозволив знову здобути медалі чемпіонату та гарантувати собі участь у єврокубках 2021/22 – обидва досягнення здобуті достроково. У «Зорі» працює сама клубна система: зміна лідерів, втрата важливих гравців і награвання новачків не впливають на ефективність команди на внутрішній арені, що підтверджує масштабність роботи клубу в цілому та тренерського штабу зокрема.

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:

Віктор Скрипник («Зоря» Луганськ)

Середній бал – 4,6

07.05.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429