Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віктор Скрипник – найкращий тренер 11-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Прем’єр-Ліги сезону 2019/20.

Після паузи, пов’язаної із тижнем збірних, наш вищий дивізіон повернувся із черговим туром. І особливу увагу привертала така рівна пара, як «Зоря» – «Десна». Дві команди із першої п’ятірки, які розділяло чотири очки, зустрілися в той момент, коли конкуренція в групі лідерів все ще знаходиться на високому рівні.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер луганської «Зорі» Віктор Скрипник. Його підопічні здобули перемогу над «Десною» (2:1), значно скоротивши відставання від трійки лідерів.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Гості перебували вище в турнірній таблиці, та й виступали, в цілому, рівніше. Минулого сезону, до речі, обіграли цього суперника в Запоріжжі, та ще й підійшли до гри з двома поспіль перемогами в чемпіонаті без пропущених м’ячів. Все це, а також турнірна складова, робили цей матч для «Зорі» дуже відповідальним.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Із різних причин тренери не змогли задіяти кількох гравців: у «Зорі» не потрапили в заявку воротар Махарадзе, захисник Білий, півзахисники Арвеладзе та Чайковський (зате зміг зіграти Абу-Ханна, який недавно пережив пошкодження), у «Десни» – вінгер Кузик із нападником Філіповим. Втім, вважаємо, боєздатність команд було збережено, хоча, наприклад, відсутність форварда Філіпова далася взнаки на грі чернігівців і варіативності складу.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відразу відзначимо – хоча ми порівнюємо склади «Зорі» в сусідніх турах, на кадрові зміни не могла не вплинути пауза в чемпіонаті, під час якої луганці зіграли спаринг із ФК «Маріуполь» (3:1). Порівняно з матчем проти ПФК «Львів» (0:0), Леднєва в основі на позиції вінгера замінив Хомченовський, а Русина в атаці – Громов. Зважаючи на події матчу, саме ті гравці, яких пересмикнули лавою запасних тренери, зробили в підсумку результат.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Скрипник прививає луганській команді комбінаційну гру із мобільним центром півзахисту та здвоєнною атакою. Ніхто більше в УПЛ не використовує системно тактику з двома форвардами. Ні в кого більше нема такої оригінальної модифікації класичної схеми 4-4-2 (із «хвилерізом» старої формації – це амплуа виконує Іванісеня, а також рухливою, змінною групою атаки). Це складний, із точки зору тренерської роботи, шлях, але новий головний тренер проходить його без суттєвої втрати результату, що є почесно.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Зоря» не знає поразок у чемпіонаті вже більше місяця – за ці чотири тури вдалося набрати 8 очок (по 2 нічиї та перемоги). 288 хвилин до голу чернігівців не пропускав воротар луганців Микита Шевченко. І найголовніше – за досить непоганого результату, місця серед лідерів, до цього підопічні Скрипника не вигравали на своєму полі. І ось, ця важлива віха також пройдена.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Віктор Скрипник («Зоря» Луганськ)
Середній бал – 4,6

20.10.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429