Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віктор Курята – найкращий тренер 3-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру української Другої ліги сезону 2022/23.

Столичний «Рубікон» суттєво (вимушено) оновив склад, деяких гравців відправивши у більш високі ліги, так що старт вийшов у киян складним – одне очко за два попередніх тури. Втім, у третьому турі «рубіконівці» мали проводити перший домашній матч у сезоні 2022/23 – та ще й на новому для себе стадіоні Олімпійського коледжу імені Піддубного. На цей матч вони покладали особливі сподівання, і недарма.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер київського «Рубікона» Віктор Курята. Його підопічні завдали поразки ФК «Хуст» (3:1 на своєму полі), здобувши важливу перемогу в першому домашньому матчі сезону.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, турнірне становище «Рубікона» вимагало від нього тільки гри на перемогу. По-друге, суперник – ФК «Хуст» ‒ на старті сезону встиг заслужити загальну повагу своєю яскравою грою, що не применшував навіть його статус дебютанта турніру. По-третє, це перше коло чемпіонату – тут залишається місце для фактору несподіванки, адже ФК «Хуст» ніколи не грав проти більшості з цих суперників і є для них «темною конячкою».

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Гості поступово посилювалися, вже після початку чемпіонату додавши в заявку кількох новачків. А «Рубікон», навпаки, підійшов до протистояння з хустянами ослабленим – через вилучення не міг розраховувати на провідного півзахисника Бороденка, а пошкодження не дозволили з перших хвилин використати півзахисника Павленка та захисника Чернова.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначаємо, передовсім, вимушені заміни. Якщо досвідчений Сухомлинов замість Чернова на місці правого захисника – це було очевидне посилення, то молодий Дорошенко несподівано вдало замінив Павленка в опорній зоні. Також тренерський штаб провів ротацію в атаці, замість більш мобільного Гладковського випустивши таранного Тищенка – це змінило акценти наступальних акцій киян.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Схема «Рубікона» на матч проти хустян виявилася досить атакувальною. При номінальній постановці 4-1-4-1, кияни насправді в атакувальній фазі відправляли вперед по п’ять гравців – двох вінгерів, двох інсайдів і, власне, форварда. Особливу роль відігравав Уманець, який покривав великі простори поля, «падав» на фланги, вдало підставлявся під фоли (зокрема, результативні).

  1. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ясна річ, про стабільність результатів «Рубікону» ми поки не говоримо – це лише перша перемога команди в новому сезоні. Проте відзначаємо два важливих моменти: по-перше, кияни здійснили вражаючий ривок аж на третю ситуативну позицію в таблиці, по-друге, вперше із серпня 2021-го (3:0 над галицькими «Карпатами») «Рубікон» забив три м’ячі за гру, хай і не досягнув розгромної переваги.

Лауреат 3-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Віктор Курята («Рубікон» Київ)
Середній бал – 4,4

19.09.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429