Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Василь Сачко – найкращий тренер 17-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.
Розпочавши 2021 рік із мінімальної поразки в Одесі, «Волинь» дещо відстала від групи лідерів. У першому домашньому матчі весняної частини сезону відступати було просто нікуди.

І луцька команда видала чи не найбільш яскраву свою гру в поточному чемпіонаті – завдяки чому піднялася на п’яте місце з шансами не відпустити в відрив конкурентів.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер луцької «Волинь» Василь Сачко. Його підопічні здобули перемогу над «ВПК-Агро» (4:0), відігравши найбільш результативний свій матч у цьому чемпіонаті.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перед стартовим весняним туром Першої ліги відбулася низка перенесених матчів, які суттєво посилили позиції конкурентів «Волині». Тож у лучан не було іншого виходу, окрім як грати тільки на перемогу. Тим більше, в першому колі дебютант дивізіону «ВПК-Агро» відбирав у них очки (1:1 в Дніпрі), а взимку провів велику трансферну кампанію.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Кадрова ситуація у гостей була складнішою. «Волині» не могли допомогти двоє гравців, хай і досить важливих (захисник Приндета травмований, захисник і півзахисник Приймак – дискваліфікований), а от у гостей 6-7 гравців були під питанням і не змогли зіграти в Луцьку. Зокрема, травми та хвороби завадили зіграти захисникам Яременку й Гадрані, півзахисникам Кічі та Піддубному, нападникам Горбаченку та Кулішу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Три зміни в стартовому складі порівняно з матчем в Одесі провів луцький штаб. Зважаючи на відсутність Приндети та Приймака, було повністю змінено центр захисту (його сформували Войтіховський і Цюпа – номінальний лівий фулбек). Замість Сіаваша в стартовому складі вийшов Оринчак, посиливши атаку й відкривши рахунок. Порівняно з минулим роком, осінньою частиною сезону, оновлена вся центральна вісь та напад.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Проти «ВПК-Агро» господарі ризикнули зіграти в два форварди й утримували тиск, напругу з першої хвилини до останньої. А серія замін допомогла витримати темп. Більше того, наприкінці гри «Волинь», яка за відрізок 12-19 березня зіграла два матчі, ще й мала перевагу в свіжості. Той же Сіаваш, вийшовши на заміну, допоміг лучанам перетворити звичайну перемогу в розгромну. В його активі – гол, а також після його ударів суперник зрізав м’яч у власні ворота, а рефері призначив пенальті за влучання в руку (тож причетний ще до двох голів).

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Поразка в Одесі обірвала можливі серії лучан, проте реабілітуватися за мінімальний програш від «Чорноморця» вдалося не просто перемогою, а ефектною та результативною грою й розгромним підсумковим результатом. Це друга поспіль домашня перемога «Волині», вона значно вирівнялася стосовно матчів на своєму полі, адже раніше кількість очок, набрана вдома, у них була меншою за виїзний доробок.

Лауреат 17-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Василь Сачко («Волинь» Луцьк)
Середній бал – 4,6

20.03.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429