Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Василь Малик – найкращий тренер 5-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Минулого сезону тернополяни не взяли жодного очка в матчах із цим суперником, зате запросили його колишнього головного тренера та кількох екс-футболістів. І тепер «Нива» здолала ФК «Калуш», продовживши свою ходу без втрати очок у чемпіонаті та реваншувавшись за невдалі матчі з цим суперником у минулому сезоні.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер тернопільської «Ниви» Василь Малик. Його підопічні переграли ФК «Калуш» в гостях із рахунком 3:1, зберігаючи одноосібне лідерство в Групі «А».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був центральний матч чергового туру в північно-західній групі: зустрічалися дві команди з числа фаворитів сезону, які до цього не знали поразок у чемпіонаті. А тернополян додатково мотивував виліт з кубка та мінімальний відрив від переслідувачів у Другій лізі

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Ниви» все ще поза грою основний бомбардир Литовченко, а також хавбек Дедух. Лише тільки почав грати після травми півзахисник Гатала. У господарів теж було кілька втрат, але, вважаємо, важливість відсутніх тернополян важко було їм компенсувати. Ще один момент, про який варто говорити. Якщо «Калуш» на кубок грав вдома, то гостям довелося посеред тижня з’їздити на Рівненщину, що відібрало більше сил.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

В останніх турах склад «Ниви» незмінний – це і наслідок роботи з награвання та стабілізації складу, і свідчення невеликої глибини та варіативності складу. Тим не менш, відзначимо, що тренерському штабу тернополян вдалося по-новому розкрити кількох футболістів, добитися суттєвого прогресу тих же Волохатого, Кохмана, Різника.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Нива» ефективно використовує відразу кілька тактик – від 4-2-3-1 до 4-1-4-1, а також варіює «висоту» флангів та щільність редуту від суперника до суперника. В Калуші команда традиційно щільно діяла в блоку центральних захисників і опорної зони, а також ефективніше за суперника використовувала швидкі атаки та гру між лініями.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

На Рівненщині «Нива» в кінцівці матчу пропустила вирішальний м’яч, програвши «Вересу» – своєму безпосередньому конкуренту в чемпіонаті, який вибив її в кубку. Але в Другій лізі тернополяни виступають просто-таки феноменально, здобувши четверту поспіль перемогу в поточному чемпіонаті. Провівши на матч менше від більшості команд Групи «А», вона одноосібно очолює таблицю.

Лауреат 5-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Василь Малик («Нива» Тернопіль)

Середній бал – 4,6

25.08.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429