Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Василь Малик – найкращий тренер 1-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 1-го туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.

Поява численних новачків знову оживила друголігові змагання. У Групі «А», приміром, з великим інтересом очікувалося протистояння двох недавніх тріумфаторів першого попереднього етапу Кубка України. На аматорському рівні «Минай» фінішував вище за калушан, але тепер зазнав від них поразки уже в професіональному статусі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Калуш» Василь Малик. Його підопічні завдали поразки гостям із Закарпаття, дебютувавши з перемоги в Групі «А» Другої ліги.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, в гості приїздив досить складний суперник із серйозними завданнями, який був значно успішнішим на аматорському рівні. По-друге, ФК «Калуш» дебютував у Другій лізі якраз перед своїми власними вболівальниками, що накладало додаткову відповідальність перед командою. Перемога над статусним опонентом показала, що калушани рухаються у правильному напрямку, а також довела, що кубковий успіх не був випадковістю.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Лазарет калушан не був порожнім – давно не грає Іванченко, ще кілька гравців нещодавно пережили хвороби. Однак відзначимо, що у гостей також були травмовані, та й фактор втоми мав місце, бо «Минай» також у кубку грав до серії післяматчевих пенальті, та ще й пережив непростий графік із дальніми виїздами.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб не побоявся змінити переможний склад, і, як нам здається, це освіжило команду після виснажливого кубкового протистояння. Відзначимо рокіровки на правому фланзі та в атаці, а також вдале використання дебютанта Кучерова, якого дозаявили буквально за лічені години до старту чемпіонату.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

План на гру в команди спрацював, якихось екстремальних подій, які змусили б ФК «Калуш» відступитися від задуманого, не відбулося. Тим не менш, завданням тренерського штабу було утримати темп та потрібний рахунок. Заміни, проведені Маликом, спрацювали, а дехто (як той же Дедух) ще й значно посилив гру.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Дві поспіль удачі на старті окрилюють – калушанам є чим гордитися після матчів з «Буковиною» та «Минаєм». Однак кожен тур готує новачкам дивізіону нові випробування, тож можна лише побажати їм не втратити холодного розуму та продовжувати роботу над самовдосконаленням.

Лауреат 1-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Василь Малик (ФК «Калуш»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

23.07.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429