Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Василь Кобін – найкращий тренер 30-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки заключного туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Кульмінацією сезону в другому за рангом дивізіоні вітчизняного футболу стало очне протистояння двох претендентів на підвищення в класі та медалі: ФК «Минай» – «Волинь». Переможець цього матчу напряму підвищувався в класі, проте обидві команди підійшли до вирішального матчу вразливими, з вираженими проблемами зі складом. Виграти такий матч – означало показати вольові якості, командний дух і колективізм.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Минай» Василь Кобін. Його підопічні перемогли «Волинь» (1:0), вперше в клубній історії вигравши золоті медалі Першої ліги – в дебютному ж сезоні.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Лобове» протистояння двох претендентів на медалі та підвищення в класі. На Закарпатті грали одна з одною команди, які перед заключним туром мали все в своїх руках: виграй – і виходь в Favbet Лігу. У першому колі «Минай» мінімально поступився в Луцьку, тепер же взяв реванш найкращим способом.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди втратили напередодні протистояння важливих гравців. У «Миная» загострилася проблема центрфорварда – його й так не могли награти після відходу Гегедоша, а тут ще й Оринчака, який вимушено закривав цю позицію, відкликали після оренди в «Рух». Травми та хвороби позбавили «Волинь» воротаря Леванідова, захисників Болденкова, Сімініна та Ульянова, гравців середньої лінії Курка та Сасовського (перший із них уже давно поза складом, другий – юний футболіст, який міг би допомогти з шириною складу). Родинні обставини змусили поїхати за кордон Сіаваша. Це значно послабило глибину та варіативність складу гостей.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Завданням тренерського штабу було здобути три очки в Краматорську та зберегти свіжість і боєздатність колективу напередодні «фіналу» з «Волинню». Порівняно з матчем проти «Авангарду», досвідчений Допілка змінив Никитюка в центрі захисту, Книш і Пиняшко – Карнозу та Шпака в групі атаки. Точкові, але необхідні зміни заради здорової ротації.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Кобін вволю наекспериментувався в цьому сезоні – «Минай» застосовував різноманітні тактики, а в кінцівці задіяв сучасну класику – 4-2-3-1. Наявність досвідчених Ткачука та Голодюка давала господарям перевагу в центрі поля над обезкровленими суперниками, а змінність технічних Пиняшка, Нурієва та Книша розтягувала редут лучан. Вимушено задіюючи в кінцівці чемпіонату тинейджера в атаці, «Минай» забезпечував йому якісну підтримку з глибини поля.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Програвши стартовий матч чемпіонату 0:3, «Минай» з тих пір так і не програвав у Першій лізі на своєму полі (14 матчів – 12 перемог і 2 нічиї вдома). Після мінімальної поразки від «Руху» закарпатський клуб «всуху» виграв два заключних матчі проти статусних суперників, чого вистачило, щоб фінішувати на першому місці. Всупереч прогнозам, досвіду конкурентів і власним перманентним кадровим проблемам, підопічні Кобіна створили маленьке футбольне диво та з першого місця підвищилися в класі в дебютному сезоні на цьому рівні.

Лауреат 30-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Василь Кобін (ФК «Минай»)
Середній бал – 4,8

14.08.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429