Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Василь Баранов – найкращий тренер 25-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Другої ліги сезону 2023/24.

Середняки не так часто звертають на себе увагу, проте в їхній роботі є свої труднощі. Приміром, ФК «Кудрівка» в дебютному сезоні в Другій лізі та серед професіоналів в цілому прямо під час сезону суттєво омолодила склад гравців і тренерський штаб. У попередньому турі вона зазнала найбільшої поразки в сезоні, проте знайшла фізичні та моральні сили, щоб реабілітуватися за цей програш.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Кудрівка» Василь Баранов. Його підопічні обіграли одеський «Реал Фарму» (1:0 у виїзному матчі), здобувши першу виїзну перемогу під керівництвом нового головного тренера.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Грали сьома та 12-та команди поточної першості – це не був центральний матч туру. В першому колі ФК «Кудрівка» перемогла «Реал Фарму» на своєму полі – 3:1, але від того стартового складу в команді залишилося лише троє гравців, а із числа голеадорів – тільки двоє. До того ж, після 1:7 із ЮКСА було важко спрогнозувати, як швидко отямиться омолоджений колектив (середній вік гравців у звітному турі порівняно зі стартовим – 23,1 проти 28,1 років).

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Свої втрати були в кожної з команд. «Реал Фарма» не міг розраховувати на захисників Щербака та Попова, ФК «Кудрівка» – на півзахисників Зоренка та Жикола (який особливо здорово зіграв у попередньому турі, забивши одному з лідерів – своєму колишньому клубу «Чайці»).

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем тренерський штаб ФК «Кудрівка» провів три зміни в стартовому складі. Воротаря Ферта замінив Следзевський, замість опорника Коваленка вийшов оборонець Здоренко (він зіграв на своїй звичній позиції, а вище піднявся досвідчений універсал Лещенко), нарешті, в атаці замість Волошина додався Гармаш. Він постійно мінявся зонами з Долгоп’ятовим і Євтушенком, суттєво допомагаючи з глибини нападнику Легостаєву (в підсумку видав на нього гольову передачу).

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Кудрівка» є досить тактично різноманітною командою. Восени спробувала і гру в три центрбеки. Навесні експериментувала зі схемою 4-4-2 в її практичних реалізаціях 4-1-3-2 та 4-4-1-1. При цьому команда Баранова непогано комбінує, утримує м’яч, непогано налагодила володіння. Промовистий факт: у трьох із чотирьох попередніх матчах кудрівчани переважили в контролі своїх суперників, навіть декого з групи лідерів.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Звісно, після 1:7 від тарасівчан варто було провести своєрідну реабілітацію, перезавантаження команди. Проте Баранов точковими змінами висловив, по суті, довіру підопічним. Наразі ФК «Кудрівка» перебуває в унікальній, як для дебютанта-середняка, серії – 7 виїздів поспіль без поразок (4 перемоги та 3 нічиї з вересня – після 0:3 від ЮКСА). Більшість – 18 очок із 32 набраних – ця команда здобула саме на виїзді. Тут є, звичайно, напрацювання й попередників, але варто відзначити новий штаб, який працює з менш досвідченими гравцями від зимового антракту – й уже має деякі успіхи. Ця перемога дозволяє вже в наступному турі із сьомого місця боротися за п’яте, де лише по одному разу ФК «Кудрівка» бувала в вересні та жовтні.

Лауреат 25-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Василь Баранов (ФК «Кудрівка»)
Середній бал – 4,6

22.04.2024
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429