Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Валерій Кривенцов – найкращий тренер 26-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

Перед заключним днем 26-го туру «Верес» зберігав відрив шість очок від другого місця та 10 – від третього. Лідер наблизився до того, щоб достроково забезпечити собі підвищення в класі. Проте візит у Харків завершився для нього першою за майже два роки розгромною поразкою.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер харківського «Металіст 1925» Валерій Кривенцов. Його підопічні вдома обіграли «Верес» (4:1), обірвавши тривалу безпрограшну серію лідера.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для харків’ян це був матч максимальної важливості. П’ять турів до завершення чемпіонату, забагато втрат очок в останніх турах – і після перших днів 26-го туру «Агробізнес» навіть потіснив «Металіст 1925» з третього місця. Перемога в матчі проти лідера дозволяла підопічним Кривенцова повертати собі місце в зоні підвищення в класі.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до центрального матчу туру зі втратами. Але якщо у рівнян це був молодий форвард Гайдучик, що на тлі наявності Шестакова, Сергійчука та Гегедоша могло бути сповна компенсовано, то втрати харків’ян можна вважати значущими навіть на фоні хорошої глибини складу. До давно травмованого атакувального півзахисника Ямполя в лазареті команди додався основний форвард Дерек, а через перебір карток гру пропускав універсальний півзахисник Криськів.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (виїзна нічия з «Оболонню») тренерський штаб харків’ян провів три заміни, дві з яких були вимушеними. Травмованого вже на початку київської гри Дерека замінив у нападі Пономар, замість дискваліфікованого на цей тур Криськіва вийшов Кольцов (Габелок при цьому грав трохи вище), а замість Ткачука в центрі захисту – молодий Цвіренко. До речі, під кінець гри цього гравця довелося замінити через травму.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Металіст 1925» системно використовує схему 4-1-4-1. Цього разу харків’яни змогли задіяти свого провідного опорного півзахисника, стилеутворюючого гравця Кольцова – що врівноважило середню лінію. Також варто відзначити, що в четвірці гравців над «хвилерізом» не зовсім притаманну собі роль виконував Батюшин: центральний атакувальний півзахисник закривав лівий край, встиг взяти участь у результативних комбінаціях.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Від початку квітня перемоги непросто давалися харків’янам – вони чергували виграшні результати з нічиїми, втративши забагато очок за цей час. Проте треба також відзначити, що при цьому тривала й продовжується безпрограшна серія «Металіста 1925». Вона триває з кінця листопада й після розгромної перемоги над «Вересом» досягла 13 матчів (9 перемог і 4 нічиї за цей час). Це найбільш тривала безпрограшна турнірна серія в поточному чемпіонаті в цілому та за весь час виступів харків’ян у Першій лізі зокрема.

Лауреат 26-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Валерій Кривенцов («Металіст 1925» Харків)
Середній бал – 4,8

17.05.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429