Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Валерій Іващенко – найкращий тренер 6-го туру VBET UA Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру VBET UA Першої ліги сезону 2022/23.

В умовах щільності, яка все ще зберігається серед конкурентів у боротьбі за «чемпіонський раунд» дивізіону, зустріч другої та третьої команд Групи «Б» мала велике значення. Її переможець суттєво покращував своє положення, а за певних обставин міг претендувати й на співлідерство.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер столичної «Оболоні» Валерій Іващенко. Його підопічні обіграли кременчуцький «Кремінь» (3:0 у виїзному матчі), не відпустивши в відрив лідера Групи «Б» ЛНЗ.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перед шостим туром «Оболонь» ішла другою, «Кремінь» ‒ третім, а розділяли їх три очка. Історія протистоянь також свідчила про непростий статус суперництва – у п’яти випадках із 12-ти кременчуцька команда відбирала очки в киян. Отже, в випадку успіху «Кремінь» потіснив би гостей з другого місця – це був центральний матч туру в східній групі.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кияни в останніх турах постійно відчувають серйозні кадрові проблеми. Так, у Кременчуку вони не могли розраховувати з різних причин на захисників Бородая та Лук’янчука, півзахисників Слободяна та Косовського, нападників Василенка та Олійника. У запасі команди незаповненими було п’ять місць. Стосовно господарів, вони могли розраховувати на провідних гравців, а зміни пояснювалися ротацією.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем, програним у Горішніх Плавнях, тренерський штаб «Оболоні» провів чотири зміни. Замість Кичака в воротах з’явився Федорівський, Корохова в захисті замінив Терехов (вийшов у центрі, Фатєєв перемістився направо), замість Слободяна в середній лінії вийшов Чернов (зайняв правий фланг), а в атаці Єрмоленко поступився місцем в основі Батальського.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Оболонь» використовує кілька різних формацій, а в матчі з «Кременем» вдалася до тактики 4-4-2 з укріпленим опорним плацдармом (успішна зв’язка Мороз-Покотилюк), мобільним Краснопіром, посиленим досвідченим Батальським, і винятково насиченими, швидкісними флангами. Столична команда дуже ефективно використовувала володіння м’ячем (при 53% – біля 20 ударів по воротах господарів), завдяки чому постійно тримала в напруженні суперників.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Перемогою в Кременчуку «Оболонь» реабілітувалася за поразку в Горішніх Плавнях і утримала співлідерство з ЛНЗ, який набрав зараз дуже сильну ходу. Столична команда сильно грає в гостях (сім із 13-ти очок – на чужих полях), при цьому здобуває свою першу розгромну перемогу в новому сезоні.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації «Тренер туру в VBET UA Першої ліги»:
Валерій Іващенко («Оболонь» Київ)
Середній бал – 4,8

03.10.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429