Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Вадим Лазоренко – найкращий тренер 19-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

До останнього часу залишалася лише одна команда, яка не здобувала перемог у новому сезоні – це ставищенський «Любомир». Таких більше не було ні в УПЛ, ні в Першій лізі – ніде в змаганнях професіоналів всеукраїнського рівня. Це тиснуло на команду-дебютанта Другої ліги, і треба ж – великий почин стався в матчі проти одного з фаворитів сезону!

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ставищенського «Любомира» Вадим Лазоренко. Його підопічні завдали поразки дунаєвецькому «Епіцентру» (1:0 на своєму полі), здобувши першу перемогу в професіональному статусі.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Ще в першому колі, зовсім несформованим складом, «Любомир» дав бій «Епіцентру», проте мінімально поступився в Дунаївцях. Цього разу підопічні Лазаренка змогли піднести велику сенсацію, і тепер п’ята команда Групи «А» не мінімально поступається чотирьом більш успішним конкурентам із пелетону лідерів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Гості прибули на Київщину без досвідченого воротаря Чернобая, флангових універсалів – братів Кузівих, а також півзахисника Морозова, що, втім, не позначилося на їхній боєздатності. Тим часом «Любомир» задіяв усіх, кого міг, за винятком звільнених під час сезону гравців і травмованого Терещенка – напевно, найбільш досвідченого та майстерного гравця атаки в клубі.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Наявні кадрові проблеми тренерський штаб ФК «Любомир» вирішив завдяки деяким несподіваним кадровим рішенням. Правий захисник Добровольський вимушено зіграв на протилежному фланзі, а от вінгер Козій у цьому сезоні знайшов себе в якості нападника. Порівняно з попереднім матчем (мінімальна поразка від «Лівого берегу») ставищенці зробили лише одну зміну – замість Бондаря вийшов на правому фланзі захисту Надірадзе, тоді як місце першого на правому фланзі півзахисту зайняв Мельничук (у Києві він грав правого фулбека).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Епіцентр» діяв високо в рамках своєї формації 4-5-1, яка з 4-2-3-1 переходила в 4-1-4-1. Гості більше володіли м’ячем і створили суттєво більше нагод забити. Тим не менш, завдяки самовідданості та постійній роботі з м’ячем і без м’яча, «Любомир» компенсував різницю в класі та атакувальній потужності спробою системного пресингу. Як приклад – Козій на вістрі атаки він виконує великий обсяг бігової роботи та старається пресингувати суперників, у чому його підтримує Ніколашин (згадаємо, як форвард у відтяжці «з нічого» створив переможний гол)

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Про якісь серії чи стабільність ми щодо аутсайдера поки не говоримо, проте відзначаємо, що новий тренерський штаб справився з перехідним періодом, стабілізував склад і почав давати результат. За останній місяць «Любомир» почергово перервав програшну та безвиграшну серії, набрав перші очки, здобув першу перемогу та вже другий матч у сезоні зіграв «на нуль». Це – скромні, проте очевидні досягнення, які дають певну надію на весну.

Лауреат 19-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Вадим Лазоренко («Любомир» Ставище)
Середній бал – 4,6

23.11.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429