Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Вадим Лазоренко – найкращий тренер 18-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

У першому колі «Локомотив» зазнав прикрої домашньої поразки від якраз «двієчки» першолігового запорізького клубу. Тепер, з оновленим тренерським штабом і покращеними результатами, «залізничники» мали шанс взяти реванш.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер київського «Локомотива» Вадим Лазоренко. Його підопічні обіграли запорізький «Металург-2» (3:1 у виїзному матчі), обійшовши суперника в турнірній таблиці.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був матч локального значення, який не впливав на положення лідерів або ж стратегічно важливий розподіл місць. Але для учасників зустрічі в Кочубіївці це було важливе протистояння. «Локомотив», поступившись у першому колі «Металургу-2» (0:2 вдома), в випадку перемоги міг обійти запоріжців у таблиці й відштовхнутися подалі від групи аутсайдерів.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрові втрати були в обох команд, але якщо «Металург-2» через дискваліфікацію втратив одного гравця (нападник, вінгер Васильченко), то «Локомотив» ‒ відразу трьох (воротар Абрамов, півзахисники Жуков та Уманець). Для гостей це була суттєва втрата, яка змусила їх дещо перелаштовувати центр півзахисту.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (5:0 вдома над «Реал Фармою») тренерський штаб киян змушений був провести відразу п’ять змін у стартовому складі: Сухомлинов замінив Блазуня на місці лівого захисника, Тітаренко – Жукова, Козішкурт – Уманця в центрі півзахисту, Хобта – Єсаулова як одного з вінгерів, Каранга – Богдана як нападника.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Після зміни головного тренера «Локомотив» випробував відразу кілька тактичних схем – і з трьома центральними захисниками, і з двома нападниками. Цього разу кияни зіграли на Черкащині в тактичній схемі 4-2-3-1, під час матчу додавши швидкості та наполегливості з замінами (Єсаулов відзначився голом після виходу з лавки запасних, а Богдан із Романовим взяли участь у результативних комбінаціях).

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Локомотив» не програє три тури – дві перемоги та одна нічия від початку листопада. При цьому за ці три матчі «залізничники» досягли середньої результативності три голи за матч (9:2), а також поступово піднялися з 13 місця на 10-те. Якщо за вісім матчів під керівництвом попереднього головного тренера кияни здобули одне очко, то за аналогічний період під керівництвом Лазоренка – 14.

Лауреат 18-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Вадим Лазоренко («Локомотив» Київ)
Середній бал – 4,8

20.11.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429