Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Воробей – найкращий тренер 7-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

ФК «Вовчанськ» був одним із найбільш очікуваних новачків професіонального футболу – хоча команда й провела термінове оновлення складу, суттєво омолодилася, під керівництвом Березовчука вона виглядала очевидним претендентом на вищі місця. Виїзд на Харківщину є випробуванням для будь-якого суперника.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер дніпровської «Перемоги» Сергій Воробей. Його підопічні завдали поразки ФК «Вовчанськ» (3:0 на чужому полі), обігравши потенційного конкурента в боротьбі за вищі місця.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суперники знайомі ще з аматорських часів, а напередодні сьомого туру розділяли 6-7 місця в Групі «Б» Другої ліги, маючи порівну – по десять очок. Ясна річ, за таких обставин очний матч був особливо важливим. ФК «Вовчанськ» до цього не програвав на своєму полі в цьому дивізіоні, що робило місію гостей ще більш відповідальною та показовою.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

До матчу суперники підійшли без відсторонень, але не в повних складах. У господарів із звичних обличь були відсутні Егбуджуо, Кузубов і Луан, у гостей – Есьєн, Шмельов і кілька резервістів. Втім, зважаючи на ротацію та висновки по попередніх матчах, ці заявки на матч були наближеними до оптимальних.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (домашня поразка 1:2 від МФК «Миколаїв») тренерський штаб «Перемоги» провів дві зміни в стартовому складі. Замість Резесідзе в центрі захисту з’явився Сидоренко, а Ляшенка в середній лінії замінив досвідчений Валєєв. Відзначимо, що в атаку досить несподівано відряджається Литвяк, якого з глибини ефективно підтримують Кіча та Радченко.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-1-4-1/4-3-3 відзначаємо особливу роль центрального форварда, з-під якого могли вільно діяти два флангових нападники. Швидкий перехід забезпечувала висока, ініціативна гра флангів. А заміни спрацювали напрочуд успішно – Фхакадзе встиг заробити пенальті й забити, Ляшенко – віддати результативну передачу.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ця переконлива перемога стала реабілітацією за домашню поразку від МФК «Миколаїв», у якій було багато грубих помилок. Констатуємо – в гостях «Перемога» в поточному чемпіонаті очок ще не втрачала, і це при тому, що в команди можуть виникати труднощі, спричинені з регулярним переходом із штучного покриття домашнього стадіону на натуральні газони різної якості в інших містах.

Лауреат 7-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Сергій Воробей («Перемога» Дніпро)
Середній бал – 4,6

09.09.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429