Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Валяєв – найкращий тренер 4-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19.

Минулого сезону вони разом боролися за медалі й синхронно підвищилися в класі, а тепер – претендують на підвищення у класі. Тож матч у Дніпрі був центральним у черговому турі, а також особливо інформативним та впливовим з точки зору поточного турнірного положення.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Металіста 1925» Сергій Валяєв. Його підопічні переграли в гостях непереможний до цього СК «Дніпро-1», відкривши нову сторінку в історії протистоянь двох клубів.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Гучний успіх харків’ян – суперник укомплектований винятково добре, володіє чи не найпотужнішим кадровим потенціалом у Першій лізі, стартував бездоганно із трьох поспіль перемог у дебютному сезоні, до того ж, раніше ніколи «Металіст 1925» не те що не вигравав, а не забивав навіть у гостях у цієї команди.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Гості не могли розраховувати на кількох гравців, серед яких – і колишні лідери півзахисту Ралюченко та Краєв (перший із них в новому сезоні підтримує форму з резервом, інший відданий в оренду за кордон). Однак загалом, за обумовленими винятками, був обраний оптимальний на сьогодні склад.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з виграним матчем проти сумчан, тренерський штаб зважився на кілька перестановок – і вони себе виправдали. В воротах з’явився Каневцев, який щойно повернувся із «Ворскли», праворуч в обороні Жук замінив Ємельянова, в опорній зоні до Калюжного додався досвідчений Климаков (замість більш атакувального Мазуна), на вістрі атаки вийшов екс-дніпрянин Сула. Для підтримання темпу був прибережений Чегурко (рокіровка з Є.Коваленком).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Харків’яни вибудували гру за схемою 4-2-3-1 (при тому, що мають в арсеналі ще кілька тактичних рішень) з акцентом на потужну опорну зону та подвійний редут (квадрат центрбеки-центрхави). Завдяки цьому, нівелювався потужний атакувальний кулак господарів, нав’язувалася боротьба трійці центральних півзахисників, здатних загострити. По ходу матчу тренерський штаб не відійшов від обраної тактики, постійно підживлюючи групу атаку заради високого пресингу та постійного тиску на суперників, які намагалися відігратися.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Друга поспіль перемога харків’ян, але загалом їхні успішні серії ще тільки започатковуються. Вони вперше у Першій лізі виграли в гостях, вперше у протистояннях із цим суперником змогли забити більше одного м’яча за гру, вперше забили на «Дніпро-Арені». Ясна річ, ця перемога ще не свідчить, що в сезоні загалом «Металіст 1925» буде успішнішим, однак для складу гравців та тренерського штабу це виняткове досягнення і велика честь.

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Сергій Валяєв («Металіст 1925»)

Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

13.08.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429