Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Сизихін – найкращий тренер 12-го туру VBET UA Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Другий тур поспіль у нижчому професіональному дивізіоні очні протистояння претендентів на медалі. Це відкриває можливості для турнірного ривка. Серед тих, хто скористався своєю нагодою, ‒ «Чайка» із Київської області. Вперше із жовтня, за п’ять останніх турів, вона вийшла на друге місце, яке в цьому сезоні має особливе значення.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер борщагівської «Чайки» Сергій Сизихін. Його підопічні завдали домашньої поразки запорізькому «Металургу-2» (1:0), завдяки чому вийшли на друге місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

В першому колі «Чайка» виграла на «Славутич-Арені», проте то було ще за часів попереднього головного тренера, до того ж, за цей час «Металург-2» здобув значно більше досвіду виступу серед дорослих і мав змогу провести зимові збори вже з закладанням фундаменту під вимоги сучасної Другої ліги.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали втрати, які можна вважати суттєвими. У запоріжців не міг зіграти атакувальний півзахисник Близнюк – він був у відрядженні із першою клубною командою в Моршині, в підсумку дебютувавши в Першій лізі в матчі з «Карпатами». «Чайка» ж вимушено перелаштувала захисну ланку. Травмованим був центральний захисник Вадим Хохлов, один із лідерів і найдосвідченіших гравців команди.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (3:3 у Вінниці) тренерський штаб борщагівців провів три зміни в стартовому складі команди: воротаря Майбороду, захисника Хохлова та півзахисника Мнишенка змінили, відповідно, Баранцов, Стеценко та Гуськов. Причому, двоє останніх грали в непритаманних їм обставинах. Гуськов відповідав за велику територіальну відстань поля, Стеценко чи не вперше діяв при грі в 3 захисники, отже, потребував часу та практики на налагодження.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Чайка» застосувала незвичну модифіковану схему: 1-5-4-1 при обороні, 3-4-3 при власних атаках. Розуміючи, наскільки компактно діють гравці «Металурга» в середині поля і як швидко намагаються вибігати в атаку, господарям треба було уникати в’язкої боротьби, виходити з центру на фланги, переводити м’яча з краю на край для розрідження захисного блоку гостей. «Металург», який зазвичай грає через короткі передачі та гострі передачі врозріз, опинився під пресингом і в незвичних умовах не зміг забити вперше за п’ять турів.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Про тривалі серії поки не можемо говорити – це лише початок весняної частини сезону та тільки другий матч на чолі «Чайки» нового головного тренера в поточному чемпіонаті. Проте відзначимо, що на старті Сизихін не програє (чотири очки), вперше його команда грає «на нуль», а в турнірній таблиці після тривалої перерви виходить на друге місце – а це зона плей-офф Перша/Друга ліга.

Лауреат 12-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Сергій Сизихін («Чайка» Петропавлівська Борщагівка)
Середній бал – 4,6

16.04.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429