Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Соловйов – найкращий тренер 20-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

Звітний тур, як це буває інколи з турами посеред тижня, вийшов дуже напруженим, але малорезультативним. У матчах, де все міг вирішити один удар, права на помилку не мав ніхто. Саме тому особливо цінні перемоги, здобуті над суперниками вищих турнірних амбіцій.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «ВПК-Агро» з Магдалинівського району Сергій Соловйов. Його підопічні вдома обіграли «Оболонь» (1:0), здобувши третю поспіль перемогу.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Київська команда – більш досвідчена на першоліговому рівні, цього сезону всерйоз претендує на вищі місця. Про жодну недооцінку дебютантів Першої ліги не йшлося, тому що вже навесні, в перенесеному з першого кола матчі, «ВПК-Агро» відібрав очки у підопічних Яковенка на «Оболонь-Арені» (0:0).

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У гостей, безперечно, були свої втрати, і їхній склад не був на 100% оптимальним, але все ж їх не можна порівняти з тим кадровим випробуванням, із яким зіткнувся штаб «ВПК-Агро». До десятка гравців не могли з різних причин допомогти господарям: через перебір карток – півзахисник Кіча та форвард Будняк, через травми – захисники Гадрані та Агапов, півзахисники Ксьонз і Красов, нападники Куліш, Горбаченко. Це вимагало від тренерів творчих рішень при виборі гравців і формуванні складу, а від футболістів – задатків універсалізму, щоб зіграти на нових для себе позиціях.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Великі кадрові проблеми змусили «ВПК-Агро» прискоритися в адаптації досвідченого новачка – Хубутія вперше зіграв у стартовому складі й діяв впевнено, також тренери довірили відіграти матч з перших хвилин Шмигельському, хоча після осінніх травм і хвороб він ще набирає кондиції. Дещо незвичну роль довелося виконувати номінальному центрбеку Палюху (закрив ліву зону захисту), а також атакувальному півзахиснику Бєляєву (діяв в атаці разом із іншим гравцем середньої лінії – Шмигельським).

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«ВПК-Агро» – одна з найбільш гнучких тактично команд. Якщо в минулому турі (2:1 в Горішніх Плавнях) вони зіграли в чотири захисники, то цього разу – в п’ять. В атаці вимушено задіяли кадрових гравців середньої лінії, які, тим не менш, старанно виконували роботу з пресингу та відкривання під передачі. Власне, переможний гол – також наслідок тиску на суперників, підбирання та швидкого орієнтування. Шмигельський миттєво прийняв рішення і в дотик перекинув воротаря з дальньої відстані.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога клубу з Дніпровщини, на своєму полі цього року «ВПК-Агро» винятково перемагає. Зважаючи на кадрові проблеми, перманентні для команди цього сезону, ці результати можна назвати дуже хорошими, навіть розгромну поразку в Луцьку можна прийняти й зрозуміти, знаючи, що «ВПК-Агро» фактично жодного матчу в сезоні не грав повним, оптимальним складом. Успішний виступ дозволив навесні піднятися новачкам Першої ліги на три сходинки вище – до десятого місця. Так високо команда не бувала з вересня місяця (говорячи про підсумки цілісних турів).

Лауреат 20-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Сергій Соловйов («ВПК-Агро» Вишневе)
Середній бал – 4,8

06.04.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429