Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Соловйов – найкращий тренер 18-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Звітний тур приніс нам вражаючі протистояння в кожній із груп – на кону було перше місце, переможець виходив на пряму магістраль, маючи реальні шанси на «зимове чемпіонство». І якщо в західній групі підсумком тернопільського матчу стала нульова нічия, яка залишила положення претендентів на медалі, по суті, незмінним, то в східній групі змінився лідер.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «ВПК-Агро» Сергій Соловйов. Його підопічні обіграли вдома херсонський «Кристал» (2:0), вийшовши на перше місце Групи «Б».

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Матч другої команди Групи «Б» проти першої, яких розділяло тільки одне очко. «Кристал» не відпускав першого місця від четвертого туру, «ВПК-Агро» до цього не підіймався на лідируючу сходинку. Безсумнівно, це був центральний матч туру, який багато в чому задавав вектор на залишок осінньої частини сезону.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів були втрати, які можна назвати суттєвими. Через дискваліфікацію не змогли зіграти основний правий захисник Алексанов і півзахисник Донгаузер, найуспішніший «джокер», яким «ВПК-Агро» завжди посилює гру. Утім, безпосередня заміна на їхні позиції була в наявності. Щодо гостей, то не міг допомогти в центрі поля Кучер, що змусило в останніх турах награвати туди номінального захисника Карася (через травму не грав зі старту).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Дві заміни в стартовому складі провів тренерський штаб «ВПК-Агро» порівняно з попереднім матчем – виграним виїздом у гості до «Таврії». Замість Васильєва вийшов капітан команди Яременко, Будняка замінив Дорошенко. Обидві рокіровки спричинили також і тактичні зміни.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«ВПК-Агро» вирізняється особливою тактичною різноманітністю, що багато в чому привніс новий перший асистент головного тренера Володимир Книш, відомий за роботою в ПФЛ. Команда чергує кілька тактичних схем, цього разу застосувавши «італійський варіант» – 5-2-3 (3-4-3 при атакувальних діях, 5-4-1 у грі без м’яча, у фазі пресингу). Цікаво, що часом команда переходила на 4-2-3-1, коли розігрувала тривалі багатоходівки, шукаючи можливості для розрізних передач.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

10 матчів поспіль виграв «ВПК-Агро» із загальним рахунком 31:6. На своєму полі амбітний дебютант Другої ліги взагалі не втратив жодного очка. Саме такий потужний осінній виступ дозволив чемпіону України серед аматорських команд у дебютному сезоні на професіональному рівні вперше очолити турнірну таблицю в Групі «Б».

Лауреат 18-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Сергій Соловйов (ФК «ВПК-Агро»)
Середній бал – 4,8

28.10.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429