Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Шищенко – найкращий тренер 10-го туру Другої ліги ПФЛ

ПФК «Звягель» пережив зміну головного тренера, відпустивши Юрія Максимова в СК «Дніпро-1» ‒ віце-чемпіон України з футболу. Тим не менш, Сергій Шищенко зміг витримати рівень попередника. На виїзді з «Карпатами-2», які сильно грали в останній місяць, звягеляни здобули важливі три очки, не втрачаючи третє місце й не відпускаючи в відрив конкурентів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Тростянець» Сергій Шищенко. Його підопічні обіграли львівські «Карпати-2» (2:0 у виїзному матчі), вигравши всуху третій поспіль матч під керівництвом нового головного тренера.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Хоча «Карпати-2» ‒ середняк, який суттєво поступався за середнім віком гравців гостям (19 – 25 років), насправді це найуспішніша з «двієчок», у вересні перебували в триматчевій переможній серії, зокрема, перед приїздом ПФК «Звягель» вигравши два домашніх матчі поспіль. Для гостей із Житомирщини цей виїзд був важким через кілька причин: мала обізнаність із молодими суперниками, відповідальність за результат напередодні центрального матчу першого кола з «Дружбою», власні проблеми.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У резервістів першолігових «Карпат» були свої проблеми – зокрема, опорника Матвєєва довелося використати в центрі захисту, а із більш досвідчених гравців один лише Кожанов був присутнім у стартовому складі. Проте в ПФК «Звягель» кадрові проблеми були більш значними: травмовані захисник Власюк, опорник Панчишин і нападник Майтак. На окремих позиціях гравці залишилися зовсім без підстраховки.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (5:0 в Кочубіївці над «Металургом-2») тренерський штаб звягелян провів чотири зміни в стартовому складі, і більшість – вимушені. На позиції центрального захисника Нестеров замінив травмованого Власюка, замість Гаврилюка ліворуч у захисті вийшов Морговський (дебютант – ризиковане рішення), Лучку, який вимушено закривав місце правого оборонця, замінив номінальний вінгер Чередниченко (основний на цій позиції), а замість Панчишина вийшов в опорній зоні Волинець.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Важлива зміна «Звягеля» Шищенка порівняно зі «Звягелем» Максимова – це перехід від 4-4-2 до 4-1-4-1. У команди, в якої по суті лише один номінальний форвард, це максимально логічне рішення. При цьому «Карпати-2» грали в два нападники, що спіймало їх у певну пастку зі швидким переходом від оборони в атаку для гостей.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога звягелян під керівництвом Шищенка (вражаючий загальний рахунок 11:0) і четвертий тур безпрограшної серії.

Лауреат 10-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Сергій Шищенко (ПФК «Звягель»)
Середній бал – 4,8

02.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429