Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Шевцов – найкращий тренер 17-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19


Дербі Херсонщини – окраса турнірів ПФЛ. Вони завжди результативні, видовищні, безкомпромісні. Точно такі – й матчі «Кристалу» проти «Енергії». Команди перетиналися цього сезону й у чемпіонаті, й у кубку. І якщо в першому колі «Енергія» здобула мінімальну перемогу на своєму полі, то в другому «Кристал» переконливо реваншувався – 3:0.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – директор МФК «Кристал» (Херсон), в.о. головного тренера Сергій Шевцов. Його підопічні розгромили новокаховців, завершивши осінню частину сезону на прохідному, другому, місці в Групі «Б» Другої ліги з невеликим відставанням від лідера.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перемога в дербі була важливою і в турнірному, і в історичному плані, адже вперше за часів керівництва Федорчука «Енергія» зазнала крупної поразки від херсонців, а сам «Кристал» не лише зберіг друге місце від можливих зазіхань переслідувачів, а й скоротив відставання від лідера до двох очок.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Не міг допомогти команді Шевцов-молодший – це суттєва втрата для херсонців. Але в плані кадрових проблем гості постраждали значно більше, тому що через травми та дискваліфікації у них «оголився» центр оборони (перебір карток Махнєва, травми Кравчука й Процишина), а по ходу гри ще й травмувався основний воротар Зелінський, через що довелося застосовувати дебютанта.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Вольовим рішенням у запасі був залишений найбільш висококласний півзахисник херсонців Гливий, який поки що тільки набирає форму після травми. При цьому в основі вийшов Михайленко, завдяки чому вдалося вирівняти й закріпити трійку з Кучером та Ігнатьєвим у центрі поля. Маючи переконливу перевагу, тренерський штаб дав зіграти тим гравцям херсонців, які рідко з’являються на полі.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Кристал» застосовує схему, яку номінально можна описати як 4-2-3-1, але при цьому в грі команди багато що залежить від імпровізації та взаємозамінності гравців. Група атаки херсонців вирізняється якраз швидкістю та обміном зонами, а група оборони діє жорстко й надійно.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
У минулому турі «Кристал» зазнав розгромної поразки в Горностаївці, що було єдиною осічкою херсонської команди за час пізньої осені. Зате є у підопічних Шевцова унікальне досягнення. Вона виграла всі дев’ять домашніх матчів у чемпіонаті – такого не вдалося більше нікому у Другій лізі цього тижня.
Лауреат 17-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Сергій Шевцов («Кристал»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

12.11.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429