Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Нагорняк – найкращий тренер 15-го туру першого етапу Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Першої ліги сезону 2023/24.

До цих пір лише одна команда залишалася непереможною в усіх лігах чемпіонату України з футболу 2023/24 серед професіоналів. Це були «Карпати» Маркевича. Напередодні виїзду на Хмельниччину ‒ до суперника, який теж прагне потрапити в Чемпіонську групу, львів’яни також були фаворитами протистояння.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Епіцентр» (Кам’янець-Подільський) Сергій Нагорняк. Його підопічні обіграли львівські «Карпати» (3:2 в домашньому матчі), завдавши лідеру Групи «А» першої поразки в чемпіонаті.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Карпати» лідирують із двозначним відривом, «Епіцентр» напередодні звітного туру йшов четвертим із шансами на крок вгору в таблиці в випадку перемоги. Якщо в першому колі львів’яни під керівництвом Маркевича здолали цього суперника (2:0 вдома завдяки голам двох дебютантів), то в минулому чемпіонаті «Карпати» Тлумака двічі поступилися «Епіцентру» Нагорняка. До речі, колишнього помічника головного тренера Маркевича в «Дніпрі».

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Епіцентр» мав суттєві втрати – основний воротар Чернобай і найбільш статусний гравець атаки, півзахисник Гринь. Хоча у «Карпат» були свої втрати (наприклад, опорник Едуардо, переведений у резерв оборонець Порох або ж вінгер Підлепенець, який провів вимушено матч у запасі), але для більш обмеженого підбору гравців господарів їхні втрати були відчутнішими.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (перемога 2:1 в Тернополі) тренерський штаб не провів жодної зміни в стартовому складі «Епіцентру». Повторення переможної одиннадцятки було до певної міри вимушеним: травмований Гринь, не в найкращій формі Гірний (його почали замінювати на вістрі атаки пізнім новачком Кравчуком, який більше використовувався на флангах півзахисту).

 1. Тренерська майстерність – 4
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Епіцентр» використав звичну для себе номінальну схему 4-2-3-1, але, зважаючи на сильні сторони суперника, вона була модифікованою – правий вінгер Ляшенко розташовувався спершу значно вище за лівого – Стеня, а пізніше Стень взагалі піднявся на ту ж висоту, що й нападник Кравчук. Поступившись суперникам у володінні м’ячем (40-60%), а також у кількості ударів (9-23), «Епіцентр» не здався, втративши свою ранню перевагу в рахунку, й здобув вольову перемогу 3:2.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це лише друга поспіль перемога «Епіцентру» після втрати очок у дербі з «Поділлям» (2:2), проте безпрограшна серія підопічних Нагорняка досягає вже шести турів – три перемоги та три нічиї починаючи з поразки від бузівської «Ниви» ще 23 вересня. Це суттєвий результат, який дозволяє команді повернутися на третє місце – найвище для себе в цьому сезоні.

Лауреат 15-го туру першого етапу в номінації «Тренер туру Першої ліги»:
Сергій Нагорняк («Епіцентр» Кам’янець-Подільський)
Середній бал – 4,8

05.11.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429