Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Нагорняк – найкращий тренер 12-го туру VBET UA Першої

Сергій Нагорняк

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру VBET UA Першої ліги сезону 2022/23.

«Карпати» перебувають на другому місці в Групі «А» й можуть не переживати за вихід у Чемпіонський раунд, але є ще фактор очок проти команд із першої четвірки. Після поразки від «Епіцентру» в першому колі львів’яни просто не мали права втрачати дорогоцінні очки, які будуть враховуватися на другому етапі. Натомість, «Епіцентр» знову обіграв статусного суперника.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Епіцентру» з міста Кам’янець-Подільський Сергій Нагорняк. Його підопічні обіграли львівські «Карпати» (1:0 у домашньому матчі), і тепер вони за крок від дострокового виходу в еліт-раунд.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Після цього туру «Карпати» залишилися другими, а «Епіцентр» ‒ третім. І офіційно достроково оформити кваліфікацію в Чемпіонську VBET UA Першу команді ще належить (скоріше за все, в наступному – передостанньому – турі). Проте два важливих моменти: по-перше, друга в сезоні перемога над «Карпатами» дасть підопічним Нагорняка +6 очок на другому етапі. По-друге, відставання «Епіцентру» від львів’ян скоротилося до всього двох очок.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У кожної з команд були свої втрати, але їх не назвеш вирішальними. Так, «Епіцентр» сильніший із Барбосою – та легіонер поза грою не перший тур. Дійсно, Тлумак-молодший – здібний півзахисник, але, після травми на старті сезону грає рідко.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (виїзна мінімальна перемога над ФСК «Маріуполь») тренерський штаб провів дві зміни в стартовому складі.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Під час сезону Нагорняк вдало адаптував для «Епіцентру» схему гри з трьома центральними захисниками. Залежно від фази гри, вона трансформується з 3-4-3 на 5-4-1. Вдало діють фланги, то стягуючись, то нарощуючи сили на краях. А одночасний вихід Гірного та Буряка – двох номінальних форвардів, які здорово діють на просторі, засвідчив, що «Карпати» не змусили господарів закриватися й грати від оборони, вони вибрали сміливішу формацію.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога для «Епіцентру». Крім «Полісся», підопічні Нагорняка не програвали іншим найбільш імовірним конкурентам по Чемпіонській групі (це дає великі привілеї на старті другого етапу). До того ж, після поразки від «Полісся» на самому старті сезону «Епіцентр» нікому не програє вдома (п’ять матчів – три перемоги та дві нічиї, ця серія продовжується).

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації «Тренер туру VBET UA Першої ліги»:
Сергій Нагорняк («Епіцентр» Кам’янець-Подільський)
Середній бал – 4,6

13.11.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429