Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 8-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


«Інгулець» у поточному сезоні зазнав уже трьох поразок. Остання із них, від земляків-аутсайдерів, які до того не мали жодного очка, неабияк мотивувала петрівців. Після «Зірки» вони зібрали всі сили, щоб переграти «Металіст 1925» та реабілітуватися за незадовільний старт. Як наслідок, господарі здолали харків’ян (1:0) і піднялися із сьомого місця на п’яте.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні переграли «Металіст 1925», досягнувши турнірного прогресу за підсумками 8-го туру Першої ліги.
1. Номінальний результат команди – 5         
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Інгулець» гостро потребував очок і сатисфакції за прикру осічку в обласному центрі, до того ж, «Металіст 1925» входить у число клубів, які називають фаворитами сезону та потенційними претендентами на підвищення у класі. Перемогу над таким суперником за звичай прирівнюють до «шести очок».
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Через травми не могли допомогти петровському клубу захисник Павлов, який був основним у минулому сезоні, та молодий півзахисник Гоменко, однак у суперників були свої обставини, тому за втратами приблизна рівність, і в цілому склади команд можна було назвати максимально наближеними до оптимальних.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Обидві команди поставилися до цього матчу з особливою відповідальністю. У харків’ян відзначимо появу одночасно двох опорників, у господарів – вихід одного «чистого» форварда (Елла Кен все ж діяв трішки нижче, з розрахунком на простір та швидкісні переміщення). Також, окрім тактичної рокіровки Елла – Мішуренко, порівняно з попереднім матчем по позиціях змінилися воротарі та праві захисники.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Лавриненко лише в середині другого тайму вдався до замін, але перестановки носили вирішальний характер. Так, вихід Мішуренка замість Елли дозволив наростити тиск на оборону суперників. Вихід Коваленка додав швидкості. У потрібний момент штаб реагував на події й то нарощував кількісну присутність попереду, то насичував центр півзахисту. Це підтвердило, що команда керована та гарно форматується.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це третя перемога «Інгульця» на своєму полі поспіль. Однак загалом виступи поки що нерівні, бажаної стабільності в результатах нема, хоча гра поставлена, кадровий підбір хороший, варіативність складу зберігається. Тож першим завданням петрівців стане якраз гра на результат, для чого вже створене підґрунтя.
Лауреат 8-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

10.09.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429