Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 27-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Центральним матчем тижня став візит п’ятої команди в гості до третьої – в розпал весни кожна із команд мала свої інтереси, адже «Інгулець» мав закріпитися у трійці найкращих, звідки вже виходив по ходу другої частини сезону, а «Колос» сподівався скористатися шансом здобути перемогу в так званому «матчі за шість очок» – протистоянні з одним із безпосередніх конкурентів, у той час, як більшість з інших мали непрості по-своєму виїзди.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні завдали крупної поразки «Колосу» (4:0) у матчі 27-го туру, що значно покращило їхнє положення в медальній зоні.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Досить давні суперники, «Інгулець» та «Колос» регулярно борються одне з одним за високі місця. У Другій лізі, приміром, ковалівський клуб завоював золоті медалі, а петрівський – бронзові. Нині ж настав час для «річників» реваншуватися. У випадку перемоги вони гарантували собі продовження ходження на третій позиції, а синхронні невдачі кількох конкурентів покращили їхнє положення й дозволили цілком реально претендувати й на вищі місця.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів не було особливих втрат, а ті чи інші перестановки можна вважати ситуативними тренерськими рішеннями, пов’язаними із тактичними міркуваннями та поточною формою виконавців. У «Колоса» підібрався майже оптимальний, але все ж не повний склад, тому що від початку весни не грає центрхав Задоя, давно відсутній воротар Литвиненко, а ще кілька виконавців поки що набирають форму після попередніх травм.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Довгий час «Інгулець» експериментував зі складом, проводив системну – планову й вимушену – ротацію, однак зараз стартова одиннадцятка команди стабілізувалася, тож окремі перебудови мають винятково робочий характер (як Дорошенко – Піднебенний у центрі поля). Зате зберігається боєздатність колективу, нарощується зіграність та гнучкість підопічних у тактичному плані. Найголовніше досягнення «Інгульця» у кадровому плані – колектив грамотно укомплектований, тому є і взаємозамінність, і здорова конкуренція, і можливість перебудовувати команду по ходу гри без втрати якості.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Граючи в два форварди, «Інгулець» не втрачає в оборонній фазі, тому що грамотно й компактно переходить від відбору до наступу. По ходу гри тренерський штаб повністю перебудував свою побудову атаки на користь більшої жорсткості в центральній вісі (заміна Мішуренко – Новотрясов), а також постійного переміщення по передовій – пресингу від Січінави, здатного протягнути м’яч та загострити гру на просторі. Невипадково господарі не лише утримували досягнуте в першому таймі та на початку другого, а ще й довели справу в кінцівці до розгрому – який суперник сприйняв дуже непросто й провів першу на професіональному рівні тренерську рокіровку.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль «суха» перемога «Інгульця» із загальним рахунком 8:0, а також восьмий безпрограшний домашній матч від вересня минулого року (7 перемог та 1 нічия за цей час на своєму полі – в Володимирівці та Петровому). Найголовніше ж, останні успіхи команди дозволили їй стати чи не найбільш стабільною в групі лідерів, що вилилося у значне покращення своїх позицій у трійці найкращих.

Лауреат 27-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

16.04.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429