Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 25-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Черговий напружений першоліговий тур вкотре загострив боротьбу в групі лідерів. І поки конкуренти грали між собою, поки інші втрачали очки, стабільність продемонстрував чинний лідер, здобувши четверту перемогу поспіль.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер петровського «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні перемогли в гостях МФК «Миколаїв» (2:1), утримуючи перше місце вже третій тур поспіль.

1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Загалом, для «Інгульця» це був зручний суперник – як історично, так і з точки зору турнірної складової. До того ж, МФК «Миколаїв» після яскравого старту програв два матчі поспіль, повинен був виходити проти лідера після виснажливого матчу на штучному полі в спеку. Проте важливість гри визначали максимальні завдання лідера й та обставина, що миколаївці під керівництвом Близнюка демонструють агресивний, непоступливий футбол.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрова ситуація в «Інгульці» потихеньку покращується – на матч проти миколаївців не було дискваліфікацій, а деякі гравці з основної обойми встигли відновитися після травм. Але все ж були втрати: провідний центральний захисник Ковальов, новачок Чорній з великим досвідом гри в середній лінії та молодий півзахисник Ігнатьєв уже тривалий час не можуть допомогти петрівській команді.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після попереднього матчу проти «Прикарпаття» тренерський штаб петровського клубу провів масштабну ротацію в стартовому складі, змінивши відразу шість позицій. Правий захисник (Балан/Фатєєв), центральний захисник (Павлов/Кучеренко), центральний півзахисник або інсайд (Загальський/Коваленко та Мкомола/Бартулович), форвард (Сітчінава/Мішуренко). Це не принесло результату в першому таймі, але залишило можливості для суттєвого посилення гри після перерви.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Відзначимо, що «Інгулець» є одним із найбільш керованих і тактично гнучких колективів у Першій лізі. Розпочинали гості миколаївський матч за схемою 4-1-4-1, а по ходу гри, коли була потреба в збільшенні тиску на редут суперника, петрівці провели низку замін (в тому числі не по позиціях), перейшовши на цікаву варіацію системи 4-4-2 – 4-1-3-2, що дозволило в підсумку перевести гру на територію миколаївців і здобути вольову перемогу.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога в чемпіонаті для «Інгульця», загальна безпрограшна серія команди триває з першої половини листопада вже вісім турів поспіль. В історичних взаєминах із МФК «Миколаїв» петрівці здобули сьому поспіль перемогу за останніх чотири сезони. На фоні конкурентів «Інгулець» наразі виділяється стабільністю гри та результатів, а також цілісністю складу команди.

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Сергій Лавриненко («Інгулець» Петрове)

Середній бал – 4,6

21.07.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429