Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 15-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


«Інгулець» за останні два тури здобув лише одне очко, граючи з безпосередніми конкурентами у боротьбі за місця у чільній п’ятірці. Тому, коли двоє із них грали між собою, а в інших були непрості календарні протистояння, завданням петрівців було обов’язково вигравати, щоб скоротити відставання. Їм вдалося здобути в гостях вольову перемогу над «Балканами» – 2:1.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Інгулець» Сергій Лавриненко. Його підопічні зуміли перервати невдачі, повернувшись у п’ятірку найкращих.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перемога над середняком стала тим ефективнішою, якщо враховувати, що безпосередні конкуренти в Києві зіграли внічию. Таким чином, «Інгулець» обійшов «Оболонь-Бровар» і посів п’яте місце, а також скоротив відставання від «Колоса», який іде третім, із шести до чотирьох очок.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Низка гравців із різних причин не могла допомогти «Інгульцю», і серед них – Балан, Павлов і Запорожець, які за інших обставин грали б у основному складі. Зважаючи на те, що суперник вийшов фактично в оптимальному складі, це мало значення – але завдяки «глибині» складу, петрівці мали ким їх замінити.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем (1:1 з «Оболонню-Бровар») «Інгулець» провів три перестановки – Ситникова в воротах змінив Ганєв (вихованець зорянського футболу – особлива мотивація в грі проти земляків), Запорожця – Клименко, а Коваленка – Мішуренко.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Інгулець» має в своєму розпорядженні низку тактичних схем і вдало їх застосовує залежно від суперника. Цього разу це була номінальна схема 4-4-2, при якій форварди мали свободу переміщень, часто опускалися й грали широко, а півзахисники утворювали мобільний чотирикутник, у якому поєднували відбір із переводом м’яча в атаку. По ходу гри проводилися заміни по позиціях саме в групі атаки – для підтримання темпу та пресингу.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Після кількох невдалих матчів «Інгулець» вдало використав час, який у нього був через зняття з турніру «Кобри» (14-й тур пропущено). Ця перемога стала першою для команди у жовтні місяці. А от в гостях «Інгулець» грає вдало – після сенсаційної поразки в Кропивницькому на самому початку осені у команди три перемоги та одна нічия на виїзді (10 очок із 12-ти можливих у гостях за цей час).
Лауреат 15-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

29.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429