Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 11-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Післякубковий тур має свою специфіку – часто команди грають на фоні втоми, не можуть сконцентруватися після емоційно виснажливих ігор, втрачають бойову форму… Але це – не про «Інгулець». Після 120 хвилин і переможної серії післяматчевих пенальті петрівський клуб витримав запропонований темп в Одесі, здобувши дуже важливу перемогу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні розгромили на виїзді «Чорноморець» (3:0), вперше за п’ять турів повернувшись у п’ятірку найкращих.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Чорноморець», як клуб, що щойно вилетів із Favbet Ліги, вважався одним із фаворитів сезону, та й за підбором гравців був цілком боєздатним на першоліговому рівні. Отже, після зміни тренера, перерваної невдалої серії в чемпіонаті та вильоту з кубку (де одесити зіграли напіврезервним складом), господарі явно сподівалися перемагати команду, яка також претендує на підйом у групу лідерів. Тим цінніше звершення «Інгульця», який правильно розподілив сили й обрав вірну тактику в першому офіційному протистоянні суперників.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Інгульця» поза грою залишилися вінгер Коваленко (серйозне пошкодження) та форвард Сула (набирає форму після важкої травми). У «Чорноморця» не були задіяні форвард Павлов (був вилучений у кубковому матчі в Миколаєві), а також не міг зіграти центрбек Грачов, який від перших матчів сезону поза грою. Констатуємо, що за кадровим положенням суперники були приблизно в рівних умовах і могли задіяти максимально наближені до оптимальних склади.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

От тут найвища оцінка тренерському штабу – по суті, «Інгулець» зіграв три матчі за вісім днів, але кадри були розподілені таким чином, що в матчі чемпіонату проти МФК «Миколаїв», на кубок проти «Карпат» і далі в лізі проти «Чорноморця» зіграв аж 21 гравець. Наприклад, порівняно з матчем проти львів’ян, було відразу дев’ять рокіровок у стартовому складі. Чудово розподілили сили, уникли перевтоми гравців і втрати результату, продовжують виступи на обох фронтах.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Інгулець» ефективно використав схему 4-4-2 (у арсеналі команди ще кілька награних тактичних побудов). Вона дозволила максимально навантажувати редут одеситів, причому, захист не встигав за двома форвардами, на яких націлювалося чимало розрізних передач, а фланги гостей весь час додавали поперечних передач. Як наслідок, ці постійні переміщення м’яча із загрозою від суперників з гарно поставленим ударом вирішили перевагу «Інгульця» на фінальній третині поля.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Третій матч поспіль виграв у чемпіонаті «Інгулець», а з урахуванням кубка у команди Лавриненка вже 5-матчева безпрограшна серія. Що дуже важливо для нової системи підрахунку очок, впровадженої влітку в Першій лізі – в більшості, петрівський клуб успішно грає проти потенційних конкурентів у боротьбі за вищі місця, набиваючи гарні особисті зустрічі (як проти «Чорноморця» в цьому турі).

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,8

30.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429