Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 11-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги

«Інгулець» – найбільш незвичайний новачок найвищого вітчизняного дивізіону за останні роки. В десяти турах нового сезону, а це більше третини загальної дистанції, він сім разів зіграв внічию й тричі програв, але ще не мав перемог на новому для себе рівні. Психологічно важливий бар’єр петровський клуб подолав уже в звітному турі, що було дуже важливо з огляду на турнірну ситуацію.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер петровського «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні завдали поразки «Олімпіку» (2:1), здобувши першу перемогу в чемпіонаті після підвищення в класі.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Історії взаємин між клубами не було – на офіційному рівні вони ще не зустрічалися, але мали місце певні кадрові перетини. А найголовніше – турнірна ситуація змушувала «Інгулець» грати тільки на перемогу, щоб відірватися від зони вильоту, подолати відразу кілька рядків таблиці та максимально наблизитися безпосередньо до самого «Олімпіка».

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Були свої втрати і в господарів (наприклад, досвідчені захисник Ковальов і півзахисник Щедрий), але кадрова ситуація в «Олімпіка» була взагалі катастрофічною. Дискваліфікація двох основних гравців (опорник Бабенко та вінгер Беніто), а також відсутність через коронавірусний спалах цілої низки футболістів призвели до того, що гості прибули з неповним запасом і на деяких позиціях вимушені були довіритися вчорашнім дублерам. Окремо додамо суб’єктивний фактор – везіння. «Олімпік», у якого під час корона-кризи чи не найбільше навантаження випало на воротаря, пропустив два необов’язкові з точки зору метрики xG м’ячі, натомість, не реалізував низку своїх вірних можливостей (особливо в ендшпілі, коли обстріляв каркас воріт господарів).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Двох гравців змінив тренерський штаб «Інгульця» після матчу з «Динамо» (0:2). Замість Квасного ліворуч у захисті вийшов досвідчений Синьогуб, а замість молодого вінгера Янакова – універсал Кучеренко. Його поява дозволила закріпити центральну формацію «хвилерізом», а Бартулович і Запорожець змогли більше займатися креативною роботою в середині поля.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При заявленій офіційній формації 4-2-3-1, яку клуб надав офіційному мовнику УПЛ, насправді «Інгулець» є значно гнучкішим і різнобарвнішим у тактичному плані. Клуб добре використовує ті можливості, які залишає сучасна схема в середній лінії. В позиційній атаці форварда та вінгерів підтримують з глибини центрхави, є награний каркас коротких комбінацій, які дозволяють Сітчінаві «падати» на фланги, в вивільнені зони між лініями, що й стало ключовим елементом тиску на захист «Олімпіка».

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Інгулець» дуже затягнув з прем’єрною перемогою – вочевидь, без виграшна серія навіть десь тиснула на команду-дебютанта Favbet Ліги. З огляду на це, історична перша перемога після підвищення в класі в найвищому дивізіоні чемпіонату України є особливо важливою. Вона може дати великий заряд оптимізму колективу, звільнити й розкути гравців психологічно, полегшити їхню остаточну імплементацію в новій для себе лізі. При цьому враховуємо, що «Інгулець», на відміну від багатьох інших дебютантів УПЛ останнього десятиліття, залишився вірним своєму давно награному колективу, уникнувши спокуси форсувати різницю в класі за рахунок запрошення великої партії новачків перед дебютом на новому рівні.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Сергій Лавриненко («Інгулець» Петрове)
Середній бал – 4,4

30.11.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429